Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvtan, ide mi...

Francia nyelvtan, ide mi tartozik még?

Figyelt kérdés

Szerintem ez így hiányos. Kiegészítenétek nekem?


[link]


2015. febr. 22. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Látom, te szegény, kiemelted a kérdést, de erre már a múltkor sem tudtam igazán válaszolni.

A franciák annyi helyen- és féleképpen használják az à-t (előljáróként vagy másként), hogy erre - hacsak valaki úgy nem ismeri a nyelvtant, mint egy akadémiai tag -, jóformán nem is lehet válaszolni.

Talán nem is ide tartozik, de annyit azért megjegyeznék, hogy a járműveknél csak akkor használjuk ezt az előljárót, ha NYITOTT járműről vab szó. (à moto).

Csukottaknál már az "en"-t használjuk:

En avion, en voiture, en car, en train etc.

Nekem nem erősségem a nyelvtan, mert én itt, Franciaországban tanultam meg a nyelvet, így sajnos ebben nemigen tudok segíteni.

Igazán sajnálom! :-(

2015. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!