Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Német nyelv szerintetek...

A Német nyelv szerintetek mennyire hasznos?

Figyelt kérdés

Itt Magyarországon boldogulnék vele, vagy ha ellátogatnék később Bécsbe? Gondolkodtam, hogy mivel még nem tudok nyelvet, és a suliban is németes voltam, ezt a nyelvet megtanulom. Vagy nem érdemes, válasszak másik nyelvet? Biztos sokat számít, hogy most milyen nyelvet kezdek el tanulni: egyet szeretnék a magyar mellett, de azt jól.


Köszönöm a jó tanácsokat, tapasztalatokat.



2015. febr. 24. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt nehéz a többi germán nyelvhez képest, másrészt nagyon sokan beszélik itthon, ezért ha anyagi hasznot akarsz a nyelvtudásodból, akkor egy ritkább európai nyelvet kellene megtanulnod. De ha neked csupán az a vágyad, hogy német nyelvterületen élj alkalmazottként, akkor tanulj németül. De ha itthon ritkábban ismert nyelvet tanulsz meg, akkor javulnak az esélyeid a megélhetést illetően. Németül tudókból túl sok van.
2015. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Magyarországon az egyik leghasznosabb és legjobban hasznosítható idegen nyelv az angol mellett.


Európán belül szintén. Mindenképp érdemes jól megtanulni.

2015. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Annyival kiegészíteném az első választ, hogy akkor van értelme, ha vagy német nyelvterületen akarsz dolgozni, vagy nagyon erős német kötődése van a cégnek. Én pl azért kaptam meg a jelenlegi munkámat, mert németül (is) beszélek. Itt jön is a második lényeges dolog. Szóban és írásban is meg kell tudni magad értetni (telefon, e-mail) könnyedén gördülékenyen. Ha ez nem megy akkor nem ér semmit a nyelvtudásod. A túl sok németes onnan van, hogy középiskolában szinte mindenki az angol után németet tanult másodiknak. De a többség nem is tud németül, max papírja van róla. Más nyelvekkel fokozottan ez a helyzet. Egy ritka nyelvvel akkor van esélyed bármire is ha van számottevő tudásod és készséged belőle. Tudni kell kommunikálni is, nem csak a tanfolyamról a bizonyítványt lobogtatni
2015. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az angol a leghasznosabb, mert a legtöbb álláshirdetésben azt a nyelvet kérik. De a második leghasznosabb a német, azzal is boldogulsz.

Én olaszt tanultam - nem választhattam! - és nem sok mindent tudok vele kezdeni, tehát mindenképpen vagy az angol vagy a német!

2015. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Különösen tettszett annak az embernek a válasza, aki azt írta, hogy tudni kell szóban és írásban jól kommunikálni, gördülékenyen. Hát igen. Én is jól meg akarok tanulni. DE: Most elgondolkodtam, hogy lehet jobb lenne az angol? De annak olyan nehéz az írása, ez a bajom.
2015. febr. 25. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!