Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen részekből áll az angol...

Milyen részekből áll az angol Cambridge C1 vagy/és C2 nyelvvizsga, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 12:02
 1/6 wunderschön ***** válasza:
Van egy szóbeli, illetve egy írásbeli része. Utóbbi eddig úgy nézett ki, hogy reading (75perc),writing (90 perc,2 felatad), use of english (60 perc) és listening 8ez nem emlékszem mennyi idő) részek voltak. Tudtommal annyi változás lesz/van 2015-től hogy összevonják a reading és use of english részeket (a kettőre összesen lesz 90 perc). 60%-tól van meg a nyelvvizsgád, re részfeladatonként is el kell érni minimum 40%-ot, hogy az adott rész értékelhető legyen. Nem egyszerű, én tavaly év végén voltam és 4 ponttal lecsúsztam a C1-ről, úgyhogy néhány hónapon belül nekiugrom újból. Szóbeli párokban van, a vizsgáztató lényegében csak a kérdéseket olvassa fel, amik előre meg vannak adva. Elég kevés az idő rá, összesen kb. 20 perc a szóbeli, csak egy pár mondatot tudsz elmondani mindenhez, felváltva jönnek a kérdések.
2015. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Wow. Köszi a részletes válaszért :) Wunderschön :D
2015. febr. 27. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még 2001-ben voltam C2-ön Londonban. A részeket nem írom le, azt már megkaptad, meg a neten is szépen fent vannak.

Viszont én nagyon ajánlom, hogy készülj egy ajánlott olvasmányból (remélem nem mondok hülyeséget, és azóta nem törölték el). Akkor még 3 volt megadva, kb. 150 oldalasak, és ezekből lehetett választani, ha akartál. Csak a jelentkezéskor fel kell tüntetni, hogy te az egiyk könyvből akarsz vizsgázni. A fogalmazási témák közt is azt választottam (valami 95 %-ot kaptam rá, igaz jellemábrázolást kérdeztek, és én irodalom szakos vagyok). A szóbelin is a könyvről beszélgettünk, és szerintem sokkal jobb volt, mintha a génkezeléstől elkezdve az euthanázián át bármiről kérdezhettek volna, nem volt meglepetés. Így sokkal jobban fel lehet rá készülni. A képes résznél azt kellett elmondani, hogy hogyan kötöm a képet a sztorihoz (a címlap volt egyébként, aminek mondjuk a sztorihoz nem sok köze volt, mert egy festmény volt rajta, én egyedül a hangulatot tudtam kötni a sztorihoz), meg azt kérdezték meg, hogy hogyan vinném filmre a könyvet. A szóbelire is jó magas pontszámot kaptam, úgyhogy szerintem így elég könnyű volt.

2015. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy C1-en nem lehetett könyvet választani, és ott valóban ketten voltunk. C2-ön egyedül.
2015. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ú, jó komoly nyelvvizsgának tűnik. Akkor ha jól sejtem, jelzőkből és azok szinonimáiból toppon kell lenni.

Esetleg elárulod, hogy mennyit fizettél a nyelvvizsgáért Londonban?

2015. márc. 4. 08:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Huh, már nem emlékszem, de ez nemzetközi, mindenhol annyiba kerül. Itthon mondjuk sokkal többe átszámítva, mint egy helyi nyelvvizsga.
2015. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!