Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt fel lehet készüln...

Fél év alatt fel lehet készülni német alapfokú nyelvvizsgára úgy hogy valamit már tudok? (nagyon alapokat)

Figyelt kérdés
Ha nem akkor mennyi idő lenne megfelelő? Az angol középfokú mellett ezt is beleszámítják majd munkahelyen vagy ilyenek?

2015. febr. 27. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges az alapfokú nyelvvizsga, középfokig nem érdemes megállni, és könnyebb, mint az angol, mert a magyarhoz hasonló a kiejtés írás
2015. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 5-6 hét alatt készültem fel, úgy hogy kb 5 évvel ezelőtt voltam középszinten (általános iskola), elmentem ANGOL előkészítőre (5 éves) és nemrég nyelvvizsgáztam németből. Volt egy alaptudásom, de sokat felejtettem. Az egy dolog, hogy az írás és ejtés könnyebb, de általában azoknak könnyebb az angol, akik először németet tanultak. Akik angollal kezdtek és némettel folytatták, nekik állítólag nehezbb. Nekem is milliószor egyszerűbb volt az angol a német után, annak ellenére hogy siralmas tanáraim vannak, a nyelvvizsgára és előrehozott érettségire is egyedül fel tudtam készülni pár év alatt, míg az osztály nagyrészének jelenleg kérdéses az angol érettségi.

Annyi idő alatt bőven fel lehet készülni. 20 témát tanulj meg, erre van elég időd, és emellé még sok szövegértés, magnó, ha megcsináltad a feladatokat szótárazni és megtanulni az idegen szavakat, nem elég a témákat benyalni. SZÓKINCS!

2015. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy tanulod?

Suliban vagy egyedül?

2015. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek:)

másfél éve tanulom suliba másodnyelvként, de az angol és az emelt számú órák miatt nem tudok rá annyira odafigyelni szóval az angol középfokút nyáron csinálom bme-n az után kezdeném el

2015. febr. 27. 17:35
 5/5 A kérdező kommentje:
*suliban
2015. febr. 27. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!