Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú - angol - ECL...

Felsőfokú - angol - ECL nyelvvizsgáról ki tud beszámolni?

Figyelt kérdés

Milyen típusfeladatokból áll az írásbeli / szóbeli?

Mire teszik a hangsúlyt?

Mi az összbenyomás róla?



2015. márc. 2. 12:26
 1/2 anonim válasza:

Idén februárban voltam vizsgázni, pont ma lettek meg az eredmények.

Írásbelin olvasott szöveg értése (Cambridge CAE-hez képest sokkal egyszerűbb), valamint 2 darab, 300 szóból álló fogalmazás (levél, fórumbejegyzés, blogposzt, stb.) - választani nem lehet, mindkettőt meg kell írni.

Szóbelihez tartozik a magnó, az már kicsit nehezebb, arra különösen rá kell gyúrni, a szóbeli beszélgetés pedig alapvetően nálam jó hangulatú volt, de fel kell készülni a változatos témákra - elengedhetetlen a megfelelő szintű szókincs.

A hangsúly tényleg a nyelvhasználaton van szerintem, nem egy kötözködős nyelvvizsga.

Az összbenyomásom teljesen pozitív, persze ebben az is közrejátszik, hogy elsőre meglett.

Ami szempont, hogy nem túl drága, és részvizsgát is adnak, ha csak az írásbeli/szóbeli sikerül.

Szerintem sokat elmond, hogyha nem sikerült volna bármelyik vizsgarészem, tuti hozzájuk mennék vissza.

A felkészüléshez tudom ajánlani: ECL English Level C1 Practice Exams 1-5+CD

2015. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is gratulálok neked!

Másodszor: köszönöm a korrekt választ!

Emese

2015. márc. 5. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!