Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek spanyolt vagy...

Szerintetek spanyolt vagy franciát tanuljak? Gimiben lenne és 5 éves képzés, mindkettő végén felsőfokúval.

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy miért azt választanátok. Előnyök és hátrányok is jöhetnek. :)

2015. márc. 3. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a spanyol 5 évfolyamost választottam 3 éve. Nem bántam meg, sőt. Imádom a nyelvet, a kultúrát, a zenét, a filmeket, a spanyol embereket, és úgy kb. mindent. Könnyen tanulható, gyönyörű és hasznos nyelv (-beszélik egész Dél-Amerikában, Spanyolországban, nem mellesleg a második legbeszéltebb nyelv a Földön). A kiejtése egyszerű - a franciával ellentétben. A nyelv szépségéről kár vitát nyitni, van akinek a spanyol, van akinek a francia, ízlések és pofonok. (Nekem a spanyol <3, olasz a legszebb,és ahhoz nagyon hasonlít a spanyo- persze ez egyéni vélemény) A nyelvtana nehéz, de szerintem a franciához hasonló, bár franciát még nem tanultam (de elv mindkettő latin nyelvből van, úgyhogy a nyelvtan hasonló).

Nem tudom melyik nyelv után tanulod, de angol után a spanyol kifejezetten egyszerű volt. Nagyon sok hasonlóság van a szókincsben(latin szavak).

A franciáról semmit nem tudok mondani. Európában valószínűleg hasznosabb, mint a spanyol, bár attól függ... -mellesleg következő nyelvnek biztos franciát fogok választani a hasonlóság miatt.


Remélem segítettem! Szerintem egyébként ne az alapján válassz, hogy melyik hasznosabb, hanem, hogy melyik tetszik jobban. Én a spanyolba beleszerettem. Nézz meg egy-egy filmet az adott nyelven, és úgy döntsd el melyik tetszik jobban!

2015. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Te milyen szakon vagy? Kéttannyelvű vagy NYEK?
2015. márc. 4. 06:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én második éve tanulok spanyolt, és nagyon tetszik. Szerintem könnyen tanulható, és nagyon hasznos is. A francia sokkal nehezebb szerintem, és franciát tanuló ismerőseim azt mondták, hogy a gimi alatt nem is lehet normálisan megtanulni.
2015. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1#-es vagyok, NyEKes vagyok, és imádom!!! :)
2015. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!