Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná nekem ezt a...

Valaki letudná nekem ezt a dalt fonetikusan írni? Obrint Pas - Coratge

Figyelt kérdés

Correrem descalços sota un cel de mil estreles

a les nits d'hivern de pluja i fred

sentirem la fúria corrent per les nostres venes

l'emoció salvatge contra el vent

encendrem fogueres amb la ràbia i la tendresa

que durem gravades sota el pit

clavarem les mans a les arrels d'aquesta terra

tot és el coratge de seguir

sentir-nos vius.

Creuarem els pobles amb les finestres obertes

els somriures nuus sota el sol roig

estendrem revoltes quotidianes i senzilles

amb l'amor que ens crema dins del cor

viure'm l'esperança dels qui lluiten cada dia

correm punys units per un embat

omplirem carrers amb les riuades d'alegria

d'on és el coratge de guanyar

la nostra llibertat.



2015. márc. 4. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez mióta spanyol???? Katalán!!!
2015. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köss bele mindenbe, köszi. Azt hiszem kértem valamit értelmesen. Ha nem írtad le fonetikusan minek írsz ide őszintén? Csak hogy felpontozzanak?
2015. márc. 5. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondoltam jobb, ha tudod, hogy nem spanyolul van, bár abba a kategóriába írtad. Miután a spanyolul tudók a spanyol kategóriába tartozó kérdéseket nézik, a katalánul tudók meg a katalán kategóriába keresgélnek, így nagy valószínűséggel nem fogsz választ kapni a kérdésedre. Kivéve persze, ha valaki a fonetikus írás kategóriát nézi, és véletlen tud katalánul, bár arra kevés az esély. Persze nagyon sok spanyolul tudó tanul katalánul meg fordítva, de mégis talán értelmesebb lenne a megfelelő kategóriába írni a kérdést... Arra van.

Mellesleg ez az első olyan válaszom, ami nem volt értelmes- és tényleg. Csak elég bántó, hogy valaki ennyire összekeveri a nyelveket, főleg akkor, ha az adott nyelv fordításában kér segítséget.

2015. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!