Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az alábbi kifejezés?

Mit jelent az alábbi kifejezés?

Figyelt kérdés
Franciások aki tudja mit jelent a faire le maun kifejezés? Van rá ötletem de aki tudja a pontos jelentést az ne titkolja el.

2015. márc. 4. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Faire "le maun"?

Nem írtad félre ezt a kifejezést egy kicsit?

2015. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legokosabb ha ideírom az egész mondatot: Quand on fait le maun a la saison des amours on assume a la saison des cadeaux.

Ez egy vicces szövegben van.

2015. márc. 4. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az "faire la main" akart lenni.


És ha így van: "Quand on fait la main à la saison des amours, on assume à la saison des cadeaux." Valami ilyesmi akarhat lenni: "Amikor kézimunkázunk a szerelem időszakában, vállalunk az ajándékok időszakában."


Gáz fordítás, de csak ennyire futotta most, majd Julianna kijavít/helyesbít. :)

2015. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a "faire la main" kifejezésre gondoltam.

Ezt minden olyasmire használják, ami valaminek a gyakorlásával kapcsolatos.

Itt viszont egyszerűen arról van szó, hogy aki a szerelem idején sokat gyakorolja ezt a kellemes "sportot", annak vállalnia kell - az "ajándékok" idején - a következményeket.

Vagyil alkalomadtán a gyermekáldást! :)

2015. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is nagyjából erre gondoltam, nagyon köszönöm, h megerősítettek : )
2015. márc. 5. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!