Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nekem melyik nyelvvizsgatípus...

Nekem melyik nyelvvizsgatípus lenne való? Euroexam/Telc? Részletek lent!

Figyelt kérdés

2 éve tanulok normálisan angolul,11. osztályos vagyok.Idén nyár végéig le kell tennem angolból egy középfokú nyelvvizsgát.Németből 2 évvel ezelőtt letettem egy TELC középfokot.Most járok a sulimban egy angol felkészítőre,ami kimondottan a Euroexamra specializálódott.


Júniusban akarok menni a nyelvvizsgára.Augusztusig nem akarom halasztani a készülést,akkor inkább újramennék már,ha a júniusiban az egyik/vagy mindkét rész nem sikerülne.A gondom az,hogy ˝nem tudok angolul˝.Olykor-olykor rosszul ejtek egy-egy szót,és élőben,angolul beszélni az iskolai tanfolyamon kezdtem el(órán nem társalgunk angolul),egy hónapja,és ugyan úgy érzem,hogy sokat fejlődtem,júniusig szerintem nem fogok egy szóbelire készen állni.Ráadásul a tanfolyamnak a következő hónapban vége.Levelet írni önállóan nem igazán tudok.A magnóhallgatás pedig olyan,hogy vagy max pont körüli,vagy 0 pont körüli eredményt tudok csak elérni.(De,ha nekem kell kitalálnom a magnó alapján a szövegbe a hiányzó szót,az a feladat biztosan 0-3 pont között sikerül).Az olvasott szöveg értésével is hasonló kilengéseim vannak.


A magnó és szóbeli,levélírás része mindezek miatt a Telcnek jobban feküdne szerintem,azonban elvileg a Telcnél már nem lehet szótárat használni,én meg azt igénylem.


Mit gondoltok,melyikre kellene mennem?



#telc-euroexam
2015. márc. 15. 18:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve azt hallottam,hogy a Telc nagyon megnehezült :/
2015. márc. 15. 18:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, mert pénzkidobás. Egyértelműen leírtad, hogy nem tudsz angolul, akkor meg miért akarod ennyire kidobni az ablakon azt a pénzt? Szimplán járj még különórákra legalább fél évig, és majd utána gondolkodj el rajta megint. Szinte biztos, hogy el fogsz bukni rajta.
2015. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
El kellene menned egy magántanárhoz, aki rendesen felmér. Mert ebből az jött le, hogy nem tudsz beszélni, nem tudsz levelet írni, alkalmanként nem tudsz hallás után érteni (bár az nem világos, hogy hogy lehet ezt mindent vagy semmit alapon csinálni), akkor egyedül az olvasás megy? Mért KELL vizsgát tenned? Nem ráérsz akkor, amikor már fel is vagy készülve? Vagy ahogy mondtam, egy magántanárral intenzív munkát végezni a hátralévő két és fél hónapban. De az is lehet, hogy csak az önbecsülésed alacsony, valójában egy középfokúhoz nem kell magasszintű tudás. Neked kell kiválasztani, melyik szimpatikus neked, és célzottan arra készülni. Ne csak ezt a kettőt nézd, hanem a többi lehetőséget is, például új a Corvinus nyelvvizsga, lehet szótárt használni, és elég gagyinak tűnik egy angolul kevéssé tudó ismerősöm sikeres vizsgája alapján.
2015. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy le kell tenned a vizsgát?

Ki kötelez benneteket rá?

2015. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mehetnél úgy is, hogy egyik felét az Euronál próbálod meg, a másik részt meg a Telc-nél
2015. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy vagyok kötelezve,hogy a felvételinél a max.100 pluszpontból 90-en tudok vinni,ha van 2 nyelvvizsgám és egy emeltem.Az emelt muszáj a választott szakirányomba,és van egy nyelvvizsgám( a német ) , de ez így csak 78 pont.Nem akarok még egy emeltet bevállalni,így 100 plusz pontot nem,de 90-et vihetek,ha két nyelvvizsgám van.És hát nagyon magas a ponthatár,és jobb lenne a 90 a 78 helyett.És jövőre már nem akarok ezzel foglalkozni,elég lesz a ballagás,szalagavató...


De a felvételin nem úgy van,hogy egyfajta nyelvvizsgán belül kell egy komplexet teljesíteni ahhoz,hogy pontot kaphassak?

2015. márc. 15. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell egyfajtának lenni. Rohannod se érdemes, szánd rá a nyarat, biztos van szeptemberben, de legkésőbb októberben nyelvvizsga. De addig még kérdezd meg egy tanár véleményét a tudásodról.
2015. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, 11. osztályos vagy. A nyelvvizsgádnak jövő májusig/júniusig kell meglennie. Szerintem szánj rá még időt a tanulásra.
2015. márc. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!