Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségin, nyelvvizsgán...

Angol érettségin, nyelvvizsgán ha amerikaiasan beszélek, de azt jól, az úgy jó?

Figyelt kérdés
Van olyan a vizsgakövetelményben, hogy a brit kell, vagy inkább csak azt várják, hogy vagy az egyik, vagy a másik, és azt nem szeretik, ha keverem?
2015. márc. 16. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
NYlevtanilag korrekt legyél, az a lényeg. Ha most néhány angol angol szó helyett amerikai angol megfelelőt mondasz, nem fognak belekötni. ;-)
2015. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 chtt ***** válasza:
Amikor én vizsgáztam, még fontos volt, hogy ne keverjük. Nem ragaszkodtak a brithez, de ha amerikait beszéltél, akkor nem volt szabad belekeverni britet és fordítva. Nem tudom, mennyit változott ez azóta (nem ma vizsgáztam, nem is tegnap:)))
2015. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ha összekeveredik, az is csak egy-két pontot számíthat nem?


Elvileg ez a hivatalos útmutató(emelt érettségi):


[link]


És ebben elvileg nincs is utalás arra, hogy brit, meg amerikai, csak az utolsó, a három feladatra együttesen adható három pontnál, hogy "közelítsen valamelyik angol standarthoz". Tehát akkor ha jól értem, elvileg, ha az amcsi angol rendben van, az max. pontszám, ha meg keveredik a kettő, az is csak egy pont mínusz a 30-ból. Csak remélem, hogy ez a gyakorlatban is így van...

2015. márc. 16. 18:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Már úgy értem, hogy van-e olyan tapasztalat, hogy bár az útmutatóban nincs, a tanárok mégsem szeretik.
2015. márc. 16. 19:03
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es, Te ha jól sejtem a Rigóban vizsgáztál, ugye?
2015. márc. 16. 19:05
 6/9 chtt ***** válasza:

igen, még valamikor a múlt században :)

(de maradi lévén magam is elvárom a tanítványaimtól, hogy ne keverjék a kettőt:))

2015. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szavakrol beszelsz vagy csak a kiejtesrol?

autumn helyett fall

flat helyett apartmant

bonnet helyett hood

car park helyett parking lot?


vagy csak egyszeruen sok amerikai filmet neztel es ugy erzed, hogy kivalo jenki akcentusod van?


(megsugom, valoszinu a kiejtes nem is fog nekik feltunni, ha megis nem fogja oket erdekelni)


A szavak hasznalatarol pedig kerdezd a tanarodat!

2015. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem gond. De a Jamaicai akcentus se.
2015. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem tanárra, egyedül tanulgatok, és próbálom kihasználni az ingyenes lehetőségeket.:) És ugye amit az OIK-ból tudok kölcsönözni, az többnyire brit, a mormonok viszont amcsik.:)
2015. márc. 17. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!