Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a I look...

Mi a különbség a I look forward to hearing from you és az I am looking forward to hearing from you között?

Figyelt kérdés
Mindenhol másfélét olvasok most akkor melyik a helyes? melyiket használjam?
2015. márc. 22. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért merült fel benned egyáltalán, hogy csak az egyik lehet helyes? Azt tanítják, az első a hivatalosabb, utóbbi a bizalmasabb, de igazából ez sem állja meg a helyét.
2015. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon hivatalos.
2015. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a második még udvariasabb.
2015. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) azért merült fel mert valahol azt olvastam hogy az egyik nem helyes

meg angolul is rákerestem mi a különbség és ott is fejtegették részletesebben :D de akkor végülis mindegy melyiket használom? (amúgy hivatalos levélhez kellett)

2015. márc. 23. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:
de akkor mi állja meg a helyét?
2015. márc. 23. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő helyes. :)
2015. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd bármelyiket, van némi enyhe különbség köztük, de még az anyanyelviek java része sem érzi, szóval neked végképp felesleges ezzel foglalkoznod. Lényeg, hogy helyesnek mindkettő helyes.
2015. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!