Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most fogok a gimiben új...

Most fogok a gimiben új nyelvet felvenni az angol mellé, németre vagy spanyolra menjek?

Figyelt kérdés
Most úgy néz ki, hogy kezdő németre megyek, de meggyőzhető vagyok a spanyollal szemben is. Amúgy nyolcadikos vagyok, és jövőre fogjuk elkezdeni tanulni. Köszi a segítséget előre is! :)

2015. márc. 24. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Anno ,ha lehetett volna a spanyolt választottuk volna második idegen nyelvnek, de a suli, ahová a lányom jár, leadta ezt a nyelvet, és maradt a német olasz párosítás. Így a német lett a nyertes, és lányom nem bánta meg.

Bármelyiket választod, sokkal több értelme van, mint az olasz nyelvnek. És ha jól tudom a spanyol nagyon könnyű! Könnyebb, mint a német. Nehéz döntés, mindkét nyelv a szívem csücske :-)

2015. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Már mi a halál fäszáért lenne nehéz dönteni spanyol meg német között?


Az egyikben 0 jövő van, 0 használhatóság, Európában csak Spanyolországban beszélik, ráadásul Spanyolország már rég nem világhatalom, gazdaságilag instabil, még csak nem is kereskedünk spanyolokkal, sőt, így hirtelen nem is nagyon tudnék olyan céget mondani ma Magyarországon, ahol kérhetik a spanyol nyelvtudást. Még csak történelmileg se sok közünk van a spanyolokhoz... tökéletesen értelmetlen a spanyol tanulás néhány speciális esettől eltekintve.


Gondolom a német jelentőségét senki előtt nem kell hangsúlyozni.

2015. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

azért ennyire nem kéne a spanyolt leírni, ezt beszélik a világon másodikként a legtöbben.

[link]

[link]

attól függ mik a terveid a jövőre nézve, itt európában szerintem célszerűbb a német, de amerikában célszerűbb a spanyol

2015. márc. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Csak nem a 14.keri Álmos gimi?

Én általánosban angolt tanultam, és egy kicsit németül.De két éve a spanyolt választottam. Mindkét nyelv szép, az igaz, hogy Magyarországhoz semmiköze a spanyolnak, de az bitos hogy rengetegen beszélik. Talán a különbség (én is tudom, hogy elég butaság amit írok, demásképp nem tudom megfogalmazni). A spanyol nyelv logikusabb (kevesebb a nyelvtani magolás már ha csak a névmásokat (a) vesszük. Spanyolba megtanudol -o, -u-ravégződő el a többi la. Míg a németben az összes főnévnek be kell magolni. De mindegy,hogy ki mit mond, ha nem te döntesz úgy sem lesz túl élvezetes. Ajánlom, hogy (gyerekes tudom) nézz meg egy ismert mesétmindkét nyelven. Amelyik jobban tetszik hangzásra válaszd azt. (Az esetleges gépelési hibákértbocsi telóról írtam.)

2015. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a spanyolt ajánlom. Én is ezt tanulok. Nehéz nyelv, viszont nagyon szép csengése van. Sokkal különlegesebb a németnel, és a világon elég sokan is beszélik. Ha választhatnék, akkor mégegyszer a spanyolt választanám másokdik nyelvnek.
2015. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az eszedre hallgatsz, a németet választod, legalábbis, ha Európán belül akarsz maradni. Ocsmány egy nyelv, ráadásul szerintem marha nehéz, de sokkal hasznosabb itthon, mint a spanyol. A spanyol viszont szép, viszonylag könnyű, és a világ többi pontján hasznosabb, mint a német.
2015. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Szerintem németre megyek, mert a spanyolt nemhiszem, hogy tudnám használni olyan sokat, mint a németet.
2015. márc. 31. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!