Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Úgy tudom, az idei évtől újra...

Úgy tudom, az idei évtől újra lesz japán emelt szintű érettségi. Én jövőre,2016-ban érettségizem és úgy gondoltam, hogy az egyik választott érettségim a japán lenne. Nagyjából JLPT skálán az emelt szintű japán érettségi hol helyezkedik el?

Figyelt kérdés

Most olyan N5 szinten állok, de szerintem decemberig az N4 is meglesz. Az elég hozzá? Igazából hatodik tárgyam lenne, a pontjaimat nem érinti. Németből van felsőfokú nyelvvizsgám és most megyek emelt szintű érettségire belőle. Angolból a felsőfok meglesz jövőre + középszinten érettségizek belőle és ezzel a lépéssel megoldottam a választott tárgy kérdését. Viszont Magyarországon a JLPT-t senki se ismeri, viszont 60%-os emelt érettségi után kapok B2 szintű államilag elismert nyelvvizsgát. Mit gondoltok? Mennyire találjátok nehéznek?

A középszint az JLPT skálán hol van? Az kicsivel csak az N5 felett, nem?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. márc. 25. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Jó kérdés. Ezt addig nem fogjuk tudni, amíg nem látunk egy ilyen érettségit.
2015. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válasz teljesen rossz, az érettségi nem valami zsákbamacska.

Az más kérdés, hogy a követelményrendszer egységesen az európai skálán, a B2 szintnél határozza meg az élő idegen nyelvekből az emelt szintű érettségit.

A vizsga leírását és követelményeit elolvashatod itt az "élő idegen nyelv" sorban, mert nincs minden nyelvre külön leírva: [link]

Szerintem ennyi nyelvtanulási tapasztalattal a B2-nek is érthetőnek kell lennie a számodra, de ha mégsem, akkor a tanárod biztosan tudja ezt transzformálni más skálára.

2015. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
A második válasz teljesen rossz, mert nem tud olvasni. :)
2015. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia ! Én anno érettségiztem japánból közép és emelt szinten is ,jelenleg pedig japán mesterszakon tengetem napjaimat ,úgyhogy talán tudok segíteni. :D Anno én n5 után csak közép japánt csináltam . A közép japán nem nagy ugrás n5 után. Kanjik terén kb alig kell több , nyelvtan meg szavak szintjén sem kell olyan sokat hozzátanulni még . A hallot szövegértés az ami talán kicsit nehezebb a közép érettségin. De minimális időbefektetéssel n5 után a közép érettségi gyerekjáték. Nem tudom miből tanultok ,de pl a dekiru 1 teljesen elég n5+közép érettségire. Aztán n4 után csináltam az emelt érettségit a rá következő évben. Ott kb ugyanaz volt a helyzet. Az érettségi nehetebb mint az n4 ,de van rá fél éved ,hogy megtanuld azt amivel többet kér az érettségi. Szóval én azt mondanám , hogy ha tudsz egy erős n4-et írni ,és a tanárod felkészít téged emeltre ,akkor sztem emeltezz nyugodtan. Az emelt kb n4 n3 között van. Kanjik terén inkább n4 felé hajaz ,szókincsben , nyelvtanban a kettő közé esik. Ha a minna no nihongo könyveket vagy a dekiru 1-2-t végigveszed és valaki felkészít a szóbelire és levélírásra ,akkor nem lehet semmi gond. Remélem tudtam segíteni és előre is sok sikert ! :)
2015. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kérhetnék egy kis segítséget valakitől, aki már megcsinált egy japán emelt érettségit? Igazából az íráskészséghez lenne 1-2 kérdésem, előre is köszönöm!
2018. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!