Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen államilag elismert...

Milyen államilag elismert nyelvvizsga típust ajánlotok angol B2-re?

Figyelt kérdés

A nekem való legkönnyebb nyelvvizsga típust keresem írásbeliből és szóbeliből (külön szeretném csinálni) diploma kiváltásra.

Írásbeliből olyat keresek, ahol lehet szótárt használni, mert nagyon sokszor már magát a kérdést sem értem meg egy-egy feladatlapon és a levélírás is nehezen megy saját szókinccsel.:/ Vagy ha nem lehet szótárt használni az is jó akkor, ha elég az alapszókincs hozzá.

Szóbeli részből meg olyat keresek, ahol nincs diák-diák beszélgetés (Dexam) és a tanár-diák beszélgetésen kívül mondjuk csak egy képleírás van. Tehát nincs segédanyag nélküli (pl. fénykép) önálló témakifejtés, mert nekem az még magyarul is nehezen megy, nem tudok rizsázni hülyeségekről... Nekem az érettségin a képleírás feladat is nehéz volt, mert egyszerűen hülyeségnek tartom azt, hogy egy képről beszéljek mikor a kép mindent elmond nélkülem is.:) Talán ha előre ismerném a képeket... Ha egy 3 órás filmről vagy 500 oldalas könyvről is megkérdezik tőlem, hogy miről szólt, mi volt benne, akkor én azt is 2 mondatban el tudom mondani. :P

Ja, és a magnóhallgatás is nehezen szokott menni, mert egyszerűen nem tudom olyan gyorsan összerakni a fejemben a szavakat, meg nem is értek meg minden szót.:(

Szóval ilyen nehéz eset lennék.:D Viszont nem reménytelen, mert itthon a szakmai adatlapok olvasása még olyan 70%-ban megy is, de ezekben nem is fogalmaznak olyan kacifántosan mint a vizsgafeladatokban...

Így mit ajánlanátok nekem?

Főleg tanárok hozzászólásai érdekelnének akik több nyelvvizsga típust ismernek. Előre is köszönöm!



2015. márc. 26. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyszerű, végigmész mindegyik honlapján, és elolvasod, miből áll a vizsga... Végül eldöntöd.
2015. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam januárban kereskedelmi Kitex-en, igaz alapfokún, de szinte ugyanaz középfokú is, csak több szókinccsel.

A levélírásnál lehetett szótárt használni, a többinél értelemszerűen nem.

Állítólag azért könnyebb ez a nyelvvizsga, mert itt nem nagyon nézik a nyelvhelyességet.

De ez szakmai nyelvvizsga, nem általános!

Szóbelinél a tanárral vizsgáztam, nem volt bent másik diák, csak egy másik tanár, aki megfigyelte az eseményeket. 3 részből áll a szóbeli: 1. általános kérdésekre válaszolsz 2. szituációs párbeszéd 3. leíró szövegalkotás, itt van egy kép, de a képről csak pár mondatot kell beszélned, mivel az a feladatod, hogy a címben megnevezett témáról beszélj!


Egyébként minden nyelvvizsga egyszerű, ha tanulsz rá megfelelően és szépen felkészülsz! :)


Sok sikert! :)

2015. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui.: az lehagytam, hogy két külön napon volt az írásbeli és a szóbeli!
2015. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első:

Csak a szükséges szókincset nem szokták kiírni, ami kiderülne egy korábbi vizsgafeladatról, de ugye azt nem tölt fel mindegyik... Még a feladatok típusát is úgy kell keresni a honlapjukon, és valamelyiken fent sincs a leírás.


Második:

Ezt a Kitex-et eddig nem ismertem, de ez valószínűleg nem is lenne jó nekem, mert villamosmérnöki diplomához kellene.

Amúgy most belenéztem a szóbeli mintafeladatba, és azt kell mondjam, hogy ilyen hülye kérdésekre még magyarul sem tudnék mit mondani.:D Pl. "Mennyire fontosak a könyvek az életedben?" vagy, hogy "Mit olvastál mostanában?" Válasz: Nem kötném az orrodra?:D

Nincs olyan szóbeli vizsga esetleg, ahol mondjuk szakmai kérdéseket tesznek fel? Pl. egy ipari eszköz működését jobban eltudnám magyarázni angolul mint, hogy beszéljek egy semmitmondó képről, vagy hogy a vizsgáztató hülye kérdéseire válaszoljak.:) Na ez az én véleményem a szóbelikről.:)


Olyan vizsga nincs ahol megadják előre, hogy mely képekről kell majd beszélni? Mert ez a rögtönzés a halálom az angol szóbelin.:( Itt még pár perces felkészülési időt sem adnak...

2015. márc. 26. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

BME, nem a legkönnyebb, de teljesíthető.

Az írásbelin a teljes időtartam alatt használhatod a szótárat, és nem mennek rá külön a nyelvtanra.

A szóbelin pedig tanárral beszélgetsz, bár itt sem lehet kikerüni az önálló témakifejtést, de lehet tudni kb. mik a témák és akkor előre ki lehet dolgozni, nem ott ér váratlanul. A képről meg összesen 2-3 mondatot kell mondani maximum. A képen egy család látható, apa-anya lánya fia, boldognak tűnnek. Egy réten vannak, valószínűleg nyár lehet. Utána már az általános duma a családról. Szóval nem kell agyonmagyarázni a képet. :)

2015. márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!