Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik éri meg jobban: több...

Melyik éri meg jobban: több nyelvből eljutni A2-es szintig vagy egyből eljutni B1-esig?

Figyelt kérdés

Például:

A: spanyol,olasz,svéd,holland a2-es szinten

B:vagy B1-ig eljutni csak olaszból.

(B2 szint nem jön szóba,mert az kb. kínkeservesség.)


2015. márc. 30. 13:00
1 2
 11/13 TamásTóth ***** válasza:

Azért azt is bele kell venni, hogy egy gyerek még, amikor írni/olvasni tanul, akkor már jó pár éve "gyakorolja" az adott nyelvet, mivel az az anyanyelve.


De ettől függetlenül 1 nyelv felsőfokú ismerete nem kéne olyan vészes legyen, mivel általános iskolában kb 3-4-ben elkezdenek tanulni 1 nyelvet a gyerekek és gimnázium végéig biztosan tanulják ez olyan 8-9 év. Ez alatt, azért meglehet tanulni egy teszem azt angolt/németet/spanyolt felső szinten elég kényelmes tempóban is. Nyilván ebben benne van az is, hogy nem feltétlenül jól tanítják a nyelveket (az iskolákban), de ez már egy másik kérdés


De mint mondtam egy középfokú német például kb 1-2 év alatt intenzíven megtanulható (heti kb 3-4-szer 4-5 óra)

2015. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos vészes. :/

Én 9 év alatt eljutottam B1-re.

De lehet, hogy ha nem felejtettem volna el azokat, amiket meg kellett tanulni, meg lenne a b2 is. (Feltételes mód, igeidők, stb)


Tehát elég b2-es szintre mondjuk heti 16 óra, ami egy évben 52 hetet jelent, ami 52*16 órát jelent, vagyis 832 óra.


Mondjuk egy tanév 36 hétből áll.

mondjuk egy héten kétszer van idegen nyelv óra, ami 72 órát jelent egy évre nézve.

Akkor 4.-8. közt 360 óra volt.

Gimiben már több idegen nyelvem volt, de már nem tudom mennyi, számoljunk 3-al egy héten.

Akkor az négy évig, heti háromszor az angol, ami 12*72

, vagyis 864 óra.

Ez szép...és még mindig nem tudok azon az idegen nyelven. Pedig még a könyvre rá is volt írva olyasmi, hogy "intermedia". Igaz, nem készültünk a nyelvvizsgára, ha feladat volt,akkor vagy "sima" vagy érettségis.

2015. márc. 31. 10:48
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, remélem, azzal tisztában vagy, hogy semmilyen nyelvet nem fogsz megtanulni kizárólag nyelv órákon. A nyelvtanulás alapja az otthoni tanulás, a szorgalmas önálló készülés, ez nélkülözhetetlen. Heti x óra egy nyelvtanfolyamon vagy az iskolában önmagában kevés, ad egy lehetőséget, de azt neked ki kell használnod. A nyelv gyakorlása arra jó, hogy ne felejtsd el a dolgokat, ez viszont önerőből megy, otthon.
2015. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!