Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehéz franciát tanulni?

Nagyon nehéz franciát tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Franciát szeretnék tanulni (nyelvtanfolyam) és az lenne a kérdésem, hogy nagyon nehéz-e a nyelv.

Tanultam latint, tanultam angolt és most németet tanulok.

Válaszokat előre is köszi!



2015. márc. 31. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Nem kifejezetten nehéz.
2015. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem bonyolultabb a németnél.

mondjuk az idegesítő, hogy nem bírok ráérezni a kiejtésre:D van egy barátnőm, aki 10 éve tanul angolul és két szót nem bír összerakni (nagyon reálos, nincs nyelvérzéke) de folyékonyan olvas franciául, mert ő ráérzett.

biztos beállítottság kérdése, szerintem a kiejtés bonyolult.:D

2015. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, azt hinné az ember, hogy a kiejtés bonyolult, de ha belejössz, látszik, hogy több logika van benne, mint az angolban :) A szabályok jobban lefedik a kiejtést


Szerintem annyiban nehezebb az angolnál, hogy a franciában inkább mindig képben kell lenni, hogy miről beszélsz, és az milyen nemű, és milyen számban van, mert akármikor jöhet egy ige kötelező tárggyal, és akkor múlt időben még egyeztetni is kell. Kb. fél mondattal előre kell mindig gondolkodni, mert nagyon nem mindegy, milyen vonatkozónévmást használsz (ami mellesleg a magyarra is tökéletesen igaz, de az angolban ez nem téma, ott csak who/which/where meg that van, ami ugyebár szinte jollyjoker :D)


Én még azt találom benne nehéznek, hogy rengeteg olyan nüansz van, amikre oda kell figyelni akár beszéd, akár írás közben, néha még a kivételeknek is gyakran vannak kivételei, szóval megérteni nem lehet, csak megszokni :D


Viszont én azt imádom benne, hogy mivel a francia általában minél hátrább pakolja azokat az elemeket egy mondaton belül, amiken fókusz van (magyarul a lényeg sokszor utoljára jön), plusz melléknevek többsége is a főnév után áll, sokáig lehet húzni-halasztani mondjuk egy humoros megjegyzést :D Lehet nagy csattanóval befejezni mondatokat :D

2015. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!