Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvizsgát lehet...

Szoctak kérdése:

Középfokú nyelvizsgát lehet csak szóbeli vagy írásbelit tenni?

Figyelt kérdés

Az iskola ahol tabultam, középfokú írás beli vagy szóbeli nyelvizsga bizonyítványt kér.

Sajnos nem vagyok velle tisztába hogy külön is lehet bizonyítványt szerezni.

Köszi a segítséget!



2015. ápr. 4. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet igen, de nyelvvizsgának csak a kettő együtt számít.

De a legtöbb helyen adnak külön szóbeli-, ill. írásbeli bizonyítványt. Viszont nem mindenhol, arra figyelj!

2015. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És általában lehet külön is jelentkezni rájuk.


De nálad csak szóbelit vagy csak írásbelit kérnek? Mert az furcsa kicsit, mert csak a kettő együtt ér egy nyelvvizsgát.

2015. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen nyelvvizsga típusú is. A legtöbb helyre C típus kell, ez szóbeli + írásbeli. A típus: szóbeli, B típus: írásbeli. Nem tévesztendő össze a szintén betűkkel jelölt szintekkel.
2015. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Diszlexiàs vagyok, OKJ felső fokú szakképzett végeztek, mikor elkértem a vegzetség megszerzéhez még nem kérte az iskola visszont mire végeztem Addigra kökövetelmény lett. A közép fokú nyelvizsga, ennyi kedvezményt kaptam hogy vagy szóbeli vagy írásbelit. Sajnos nagyon távol áll tőlem ez a nyelvizsa, elég sszegények az információim.

Ha jól tudom akkor beíratkozok egs nyelv suliba ahol megtanulom a nyelvet, után elmegyek egy nyelvizsga elő keszitőre. Ezek után keresek egy nyelvizsga központot ahol kaptok külön szóbeli vagy írásbeli bizonyítványt.

2015. ápr. 5. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!