Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául szeretnék tanulni...

Franciául szeretnék tanulni de a szüleim nem engedik . Ezért online szeretnék tanulni franciát . Van valamilyen oldal ahol könnyen meglehet tanulni franciául?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

(Mi az, hogy a szüleid nem engedik?)


Szerintem keress egy jó nyelvkönyvet a neten, töltsd le, és az alapján.

Nemzeti Tankönyvkiadó honlapján fent van a Francia-Euro-Express, bár nem a legkiválóbb könyv, szerintem elkezdeni belőle tanulni pont jó lesz.

Vagy még az Allons-y


Tanár nélkül necces lesz a kiejtés, de a youtube-on találsz csomó francia videobloggert például, őket próbáld utánozni


Saint-Exupérytől A kis herceget mindenki ismeri szerintem, elég egyszerű a nyelvezete, kezdd el olvasni, sokat segít.

2015. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudsz angolul, akkor Duolingot ajánlom, mint ingyenes és kiváló lehetőséget. Hasonlóan jó a Rosetta Stone, de fizetős, viszont ehhez nem kell előzetes angol nyelvismeret.
2015. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért nem engedik? Szerintem egy szülőnek örülnie kellene, ha a gyereke minél több nyelvet szeretne tanulni. Sőt a mai világban, már annak is, ha egyáltalán akar tanulni.


Torrentezz le egy jó nyelvkönyvet, használd a Dulongót, mint már előttem is mondták. Majd kezdj el francia nyelven sorozatokat nézni. Pl. Első csók. Esetleg skype-on is beszélgethesz olyanokkal, akik hajlandóak tanítani.

2015. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az a baj hogy fejleszteni már könnyű online a tudásodat, de elkezdeni nagyon nehéz így.

szerintem próbáld meg rábeszélni a szüleidet.

amikor 9.be mentem nekem se engedték az olaszt, ehelyett 4 évig végig ültem a németen és a tudásom egyenlő a nullával belőle. szóval elpazaroltam 4 évet ezzel,mert beleerőltettek a németbe aminek a kiejtése meg a sok nehéz szó is az őrületbe kerget.. nem tudunk semmit, kivéve az a 2-3 embert aki önszorgalomból tanulgatott a sulin kívül és érdekli a német.

szóval szeritnem ha még nem késő, akkor jelentkezz arra amit szeretnél. a szüleid meg oké hogy jót akarnak, de ez a te életed ne ők éljék helyetted. ha neked a francia tetszik, esetleg van terved a jövőben ott letelepedni, akkor miért ne??

győzd meg őket, én is sajnálom hogy nem tettem.. most szívok az olasszal mert én is egyedül próbálok készülgetni

2015. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért nem engedeik mert eddig is 2 nyelven tanulok angolul meg németül és mivel a franciával elvileg nem mennék sokra és hogy elöbb tanuljak meg inkább oroszul és csak utánna tanulhatok olyan nyelveket amilyeneket szeretnék .azért szeretnék megtanulni franciául hogy eldönthessem utánna melyik nyelv az amelyiket szeretném tovább fejleszteni tanulni mivelmég van 2 évem továbbtanulás előtt.

Köszönöm a válaszokat sokat segítettek .

2015. ápr. 11. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!