Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is csak úgy lehet...

Szerintetek is csak úgy lehet jó angol kiejtése valakinek, ha kimegy külföldre?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már, hogy csak így lehet teljesen elsajátitani a brit akcentust.

2015. ápr. 10. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen soha nem lehet elsajátítani az anyanyelvi kiejtést.


Én mindenesetre jó pár éve úgy mentem ki egy évre Angliába dolgozni, hogy sosem jártam korábban Angliában, mégis mindenki tökéletesen értette, mit mondok. Magyarországon is meg lehet jól tanulni angolul, sokaknak meg nyelvterületen sem sikerül.

2015. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a helyes kiejtést el lehet sajátítani itthon is, csak vannak olyan hangok az angolban, amelyek a magyarban nem fordulnak elő (zárt e, th, w pl).

Ezeknek a kiejtése megtanulható, megfelelő magyarázattal illetve hanganyaggal. Nézz sokat filmeket, sorozatokat angolul, figyelj ezekre, meg nem árt, ha valaki el tudja ezt a pár hangot magyarázni neked. :)

2015. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Különben minden nyelvterületen kicsit más a kiejtés.
2015. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. ápr. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!