Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelv tanulási...

Milyen angol nyelv tanulási tippeket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre megtanulni angolul, de eddigi próbálkozásaim sorra kudarcot vallottak.

Magamról annyit, hogy sosem volt jó nyelvérzékem, egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni az idegen szavakat. 46 éves vagyok, diszlexiás és nagyothalló. A rossz hallásom miatt sokszor nem értem az adott szavakat, és sokszor fel is cserélem. (sz, c betűket nem igazán tudom kimondani sem, mert selypítek)

Fontos lenne angolul tudnom-

A filmeket mindig angol nyelven nézem már jó ideje. Jártam többször intenzív és sima angol tanfolyamra is, de csak az alapig jutok el, után elvesztem a fonalat, és nem megy tovább. Pedig angol tanároktól, csakis angol nyelv megy. Hiába dolgozom, igazából senkivel nem kommunikálok, mert nem merek megszólalni sem. Próbáltam, de nagyon sokszor nem értenek meg, így inkább csak bólogatok. Munkámban eddig nem igazán okozott ez gondot, mert ha szólnak is valamiért a kéz mozdulataikból vagy mert megmutatják, vagy elkapok 1-2 szót megértem mit akarnak, és többnyire egy oké, vagy igen válasz elegendő is. De ideje már, hogy tényleg tudjak bátran kommunikálni, mert munkahelyet szeretnék váltani.

Amit még próbáltam de nem megy, hogy a neten található angol oktató videókat néztem, vagy vettem több angol oktató CD-t de egyszerűen nem tudok haladni vele.

Mit tehetnék, hogy végre merjek beszélni SŐT tudjak angol beszélni.

Köszönöm, hogy elolvastátok.


2015. ápr. 12. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
valószínűleg nem megfelelő angol tanárhoz jártál! nem tudom h hallókészüléked van e, annak a használata nélkül nehéz főleg ha nem hallod mit mondanak neked. első körben a hallásodon kell segíteni. mert ha nem hallod tisztán a szavakat akkor a kiejtést sem fogod tudni megtanulni. egyik alap módszer magadba beszélsz szokod a hangod más nyelv használat közben. a szavakat nem önmagukban tanulni hanem szerkezetekben. és a saját szinteden beszélni vlkivel, gyerek mesék azokban egyszerű szerkezetek vannak utána bonyolultabbak jam és a hétköznapi nyelvben nem használják mind a 12 időt
2015. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Gyerekmeséket is rengeteget nézek (muzzy) sőt sok gyerekmesekönyvem van. Nem az olvasással van a gondom, hiszen ha olvasom akkor nagyjából tudom is, hogy mit olvasok. Több tanárnál voltam, és igen volt aki rossz tanár volt.

Beszélgetni nem nagyon tudok kivel, mert kint élek, így adva van, hogy mindenki angolul kommunikál. Magyart nem igazán ismerek kint.

Hallókészülékem 3 hónapja tönkrement. Végül is több mint 15 éve használtam már. Sajnos most nem állok úgy anyagilag, hogy hallókészüléket vegyek magamnak. (darabja 700 font) Mivel nem fizeti a társadalombiztosító, így csak akkor lesz ha lesz rá pénzem. Szóval most hallókészülék segítsége nélkül kellene boldogulnom.

2015. ápr. 12. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:
az előző voltam neked nem megfelelő a tanfolyam, egy tanárra van szükséged aki csak veled foglalkozik. nehéz jót találni sajnos, de ismerősök közül csak tud vlki ajánlani egyet. diszlexia esetén a nyelvvizsgán is kapnak plusz időt meg egyéb segítséget. neked sokkal nehezebb megtanulni a nyelvet, de jobb egy magán tanár aki a te céljaidnak megfelelően tanít és nem az ostoba könyvek menetéhez ragaszkodik, csak könyvből nem lehet megtanulni beszélni azt szóban kell gyakorolni. tanulj meg gondolkozni az adott nyelven, gondolok itt arra megkell szaknod h ők kevesebb ragot használnak és másképp fejezik ki mint mi. ha vlmit nem tudsz szóról szóra körül kell tudnod írni a saját szókészleteddel. gyakorlás és gyakorlás a kulcs.
2015. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kinti vagy ezt nem jött le, a tv be nagyon szokták reklámozni azt a fülre tehető hallókészüléket az lehetne egy átmeneti megoldás míg összegyűlik rá a pénzed, mert ugye ha nem hallod senki sem fog tudni segíteni míg nem hallod mit mondanak neked, vagy megkérni őket mondják hangosabban és mélyebb hang nemben. vagy itthoni rokont ismerőst megkérni h segítsen mo-on beszerezni vlmit és postázza

gyerekkel beszélni ők egyszerűbb mondatokat használnak és lehet velük együtt tanulni a nyelvet:D

2015. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A tévében reklámozott hallókészülék nem sokat ér. Otthonról sem tudok senkit megkérni, hogy küldjön ki hallókészüléket, mert ahhoz vizsgálat kell, és otthon sem olcsó ha nincs Tb.

Gyerekekkel sem tudok kommunikálni, mert egyrészt itt kint nem nézik jó szemmel ha idegen gyerekekkel beszélget idegen ember, másrészt meg nem is ismerek senkit akinek lenne gyereke.

Az a baj, hogy itt kint még olyan sincs, mint otthon, hogy diákok tanítanának angolul. De megpróbálom hátha van valami egyetemista aki vállalná, bár nehéz lesz mert ők inkább 4-6 órás munkát vállalnak el szívesebben.

2015. ápr. 12. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
effortless english
2015. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 FatalFour válasza:

Szerintem használd a duolingo.com-ot

Ha valamit nem értesz akkor google fordító-t vagy más fordítót

A tanuláshoz ajánlom a quizlet.com-ot

Ha már komolyabban gondolod akkor vedd meg/töltsd le a rosetta stone-t az is alapoktól indul

Ha már legalább megcsináltad az 1-es CD-t és magabiztosabb vagy akkor menj fel egy angol chatelős oldalra pl. a [link] itt be tudod állítani, hogy milyen nyelven beszéljen az illető milyen nyelvet tanul és hogy milyen országból, városból való aztán hogy milyen felületek legyenek elérhetők én csak chatelni szoktam de te azt csinálsz amit szeretnél

Azután már ha jól tudsz chatelni folyékonyan beszélsz angolul fogadhatsz angoltanárt bár az sokkal biztosabb ha ajánlanak neked de én nem tudok bocsi és ha már jól beszélsz (legalábbis folyékonyan) akkor befizethetsz egy angolcsoportba ahol magyarok vannak ilyeneket kereshetsz neten van ahol drága de nagyon megéri én is ezt az utat követtem és már vagy 2 nyelvvizsgám nem tudom hogy te milyen komolyan veszed de én így jutottam el erre a szintre remélem tudtam neked segíteni!


Ha valamit nem értesz írj privátba nekem remélhetőleg tudok segíteni!

2015. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!