Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok olyan matek különtanárt...

Tudtok olyan matek különtanárt ai tud németül is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Németül tanulok matekot az iskolában. Egész jól megy de még nem elég jól. Sokat néztünk, de nem találtunk egy olyan matek különtanárt aki tud németül is. Ha esetleg tudtok egy ilyen tanárt és megírjátok, hogy ki azt nagyon megköszönném.

2015. ápr. 23. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Alkalmazott matematikus vagyok, és németül is tudok. Lehet, hogy tudnálak vállalni.
2015. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg az interneten önre tudok keresni?
2015. ápr. 24. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Magánban keress meg!
2015. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a bajai suliban tanulod németül, tudok konkrét személyt ajánlani :D Amúgy tudok még ilyen tanárokat, de ők biztos nem ott laknak, ahol te, és interneten nem fogják vállalni. Te meg gondolom nem akarsz 50, 100, 200 vagy több km-t utazni mindig. Mellesleg szerintem tökmindegy, hogy tud-e németül. Én is németül tanulom a matekot, és a különtanárom még köszönni sem tud németül, de ez nem számít. Látja, hogy mit veszünk, és a számolások minden nyelven ugyanazok. Meg te is le tudnád neki fordítani gondolom. Nálam volt olyan, hogy fogalmam sem volt, mit veszünk, nem értettem a feladatokat sem, mert nem tudtam magyarul mit jelentenek azok a szavak, amik a füzetembe le voltak írva. Erre a németül nemtudó tanárom lefordította nekem és még jól is:D mert ő tudta a számok, jelek alapján, ráadásul az ilyen speciális szavak szinte minden nyelven ugyanazok. Pl. év elején vettük az exponentialfunbktioneneket. Én nem tudtam, de a tanár simán megmondta, hogy exponenciális funkciók (függvények). Nekem ez magyarul sem mondott sokat, de a lényeg, hogy ő tudta. Szóval szerintem mindegy, hogy tud-e németül. Nálam a probléma nem a némettel volt, hanem azzal, hogy nem is a magyar rendszer szerint tanulom, (ráadásul emelt szinten) és olyanokat veszünk, amiket Mo.-n gimikben nem tanítanak, matek fakton sem, tehát egy sima középiskolai tanárt képző egyetemen sem. Így az átlag matektanár nem érti, nem tudja, mi az. Nekem olyat kellett keresnem, aki egyetemen tanít matekot, csak az érti, amit mi veszünk.
2015. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és azt hiszem igazad van az utóbbi időben a nővérem tanítja nekem a matekot és ez így egész jó. Igaz a feladatot nem értettem annyira... de úgyis még csak 6.-os vagyok olyan bonyolult szavakat még nem veszünk.Csak az a baj hogy 8.-ra minden tantárgyunk németül lesz. :/
2015. ápr. 28. 20:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a bajaiba járok.
2015. ápr. 28. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor hova?

DNG-be?

2015. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A DSB-be ( Deutsche Schule Budapset )
2015. ápr. 29. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami Budán van?

Hú az jó

2015. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen :)
2015. máj. 1. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!