Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó? Sajnos csak régen...

Eszperantó? Sajnos csak régen felvetődött hasonló jellegű kérdéseket találtam. Kérdésem: Az egyetem elfogadja e a diploma kiállításához? Nagyon szeretném már kezemben tartani a diplomám, a német nyelvtanulás sokszoros kudarcát követően.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 27. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
CSak élő, beszélt nyelvet fogadnak el.
2015. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Akadémia állásfoglalása szerint az eszperantó élő nyelvnek minősül, így sok egyetemen igen, elfogadják, de néhány helyen nem.


Az egyetemek saját hatáskörben döntik el – a törvény által megszabott keretek között – hogy milyen szabályokat alkalmaznak a diploma nyelvi feltételeként. Ezek a szabályok változnak nem csak egyetemenként, de azon belül karokon belül is (!!), és időben sem állandóak.


Alapvetően (1-2 kivétellel) szinte mindenhol elfogadják alapképzésnél, míg mesterképzés esetén sokszor ahhoz kötik, hogy van-e azon a területen szakirodalom.


A saját intézményednél nézd meg a saját karod tanulmányi és vizsgaszabályzatát, abban vannak rögzítve a feltételek. Kétség esetén ÍRÁSBAN kérhetsz véleményt a Tanulmányi Osztálytól. (Sohase szóban, mert az ott ülő adminisztrátor kislány szavának semmi jogkövetkezménye nincs - és legtöbbször nincs is képben eszperantó ügyben.)


Az eszperantó élő nyelv mivoltát bizonyító dokumentumokat, és szakmai alkalmazáshoz segítséget a [link] oldalon találsz.


Az eszperantót valóban SOKKAL gyorsabban meg lehet tanulni, és ugyanarra lehet használni, mint a többi nyelvet: kommunikációra a külföldiekkel. - Érdemes megtanulni eszperantóul!

2015. ápr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A PTE-n elfogadják csak ezt tudom. Ott nagyon sokan jártak eszperantó tanfolyamra. Én is épp az eszperantót tanulom a diploma miatt
2015. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hova jársz?
2015. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad a Telcet?
2015. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán ha leírtad volna melyik egyetem, melyik karáról van szó... De van egy tuti ötletem: emeld fel a telefont és hívd fel a tanulmányi osztályodat és kérdezd meg. Esetleg előtte nézd meg a kiadott tájékoztató anyagokat, abban is benne szokott lenni, de ha nem vagy biztos benne, hogy jól értelmezed, akkor telefon.
2015. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, segítséget. Időközben sikerült kideríteni, hogy elfogadják (PTE-ÁJK). Talán másnak is segítség, mivel tényleg csak több éves hasonló jellegű kérdést találtam. A megkötés mindössze annyi, hogy élő nyelvnek kell lennie, és az adott tudomány területén fellelhető legyen belőle szakirodalom. Szerencsére ezen kritériumoknak megfelel az eszperantó nyelv.
2015. ápr. 29. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:

" CSak élő, beszélt nyelvet fogadnak

el."


Az szuper, mert az eszperanto ilyen. :)

2015. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!