Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni a németet...

Meglehet tanulni a németet középfokra a nyár alatt teljesen az alapoktól?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Miért? Mert a nyelvtanulás nem lóverseny. De ez szerintem minden dologgal igy van.Időt kell hagyni neki.
2015. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
39%
Meglehet, napi 5-6 óra tanulással...
2015. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mivóka válasza:
100%

NEM lehet 3 hónap alatt szerintem, hacsak nem vagy Zseni!

3 nyelvet beszélek felső fokon, tapasztalatból írtam....

2015. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonimalkoholista válasza:
76%
Meg lehet tanulni. Annyi szükséges hozzá, hogy minden nap legyen legalább két órád egy jó magántanárral, és ezen kívül még otthon te is foglalkozzál vele minden nap legalább ennyit, de inkább 1-2 órával többet.
2015. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem lehet, mert a nyelvtudáshoz idő kell, h. legyen elég ideje "ülepedni" a dolgoknak.. Német nyelvnél meg különösen sok időt igényel sajna tapasztaltam én is. De sok sikert!
2015. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
46%
Sztem először a magyart tanuld meg helyesen: meg lehet ...
2015. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Két-három év kell hozzá minimum.
2015. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Egy kicsit több idő kell hozzá. Én 3.-ik hónapja tanulok (alapszintről középszintre ás önnállóan) de még mindig vannak hiányosságaim. Amit viszont észrevettem, hogy a tanulást jelentősen megkönnyiti ha például német nyelvű rajzfilmeket nézek német illetve magyar felirattal (eseményekhez, történetekhez és képekhez fűzöm a szavak tanulását). Kitartás!
2015. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Közép szintű nyelvtudást szeretnél vagy csak letenni egy középfokú nyelvvizsgát?

Ha nagyon elszánt vagy, akkor a nyelvvizsgára fel lehet készülni. De ha a nyelvtudásra van szükséged, akkor ahhoz több idő kell. (Azt mondják, ahhoz, hogy egy idegennyelvű szó rögzüljön, legalább 7x kell használni/alkalmazni értelmes szövegkörnyezetben, nem pedig szókincstanulás közben felolvasva. Egy középfokú nyelvvizsgához legalább 2500 szavas szókinccsel kell rendelkezni.)

2015. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!