Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért Das heft, és miért nem...

Miért Das heft, és miért nem Der heft?

Figyelt kérdés

elvileg DER-nek kellene lennie mert egyszótagú a heft.

nem illik bele a das-ba.


[link]



2015. máj. 21. 14:02
 1/10 anonim válasza:
82%

Nincs ilyen alapszabály, hogy az egyszótagú szavak der névelőjűek..


A névelők általában azt mutatják meg, hogy egy adott főnév hímnemű(der), nőnemű(die) vagy semleges(das). Ha ebből a szemszögből nézzük máris "beleillik a das-ba". Ugyanakkor a nyelv tanulása során nem szabad így általánosítani. Gyakran logikátlan a névelő mivoltja, nem tehetsz mást, mint meg kell tanulni őket a szavakkal együtt.


Ami könnyíti:

Biztosan DER, az a szó, aminek végződése: -or, -ling, -(i)smus, -ig

DIE: -ung, -keit, -schaft, -tät, -heit, -ik, -ion, -ei

DAS: -chen, -ma, -um, -ment, -lein, -tum

2015. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hirtelen eszembe se jutott, hogy nemeket is jelölnek, de ha nem mondod se jöttem volna rá.
2015. máj. 21. 17:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Die Taschen an der Jacke ezekre képtelenség alkalmazni az alapszabályt, ezek szerint az alapszabály teljesen használhatatlan?

die taschen tökéletesen lehetne der taschen mert "en" van a végén mint a der gardEN. a jacke meg e-re végződő főnév mégsem die, hanem der...


ezt csak eggyesével lehet megtanulni? a szabály egy parasztvakítás.

2015. máj. 23. 16:07
 4/10 A kérdező kommentje:
2015. máj. 23. 16:10
 5/10 anonim válasza:

Nincs olyan, hogy alapszabály... Bár segíthetnék, hogy hogyan lehetne könnyebb megtanulni a névelőket, de sajnos nem tudok.

Viszont ez talán érdekel:

[link]

2015. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom szájízem szerint átalakítani a nyelvtant, de akkor az nem nagy hiba, ha esetleg, néha én döntöm el mi a semleges, himnemű, és nőnemű, attól még értik mit szeretnék mondani, nem? csak hogy tovább tudjak lépni végre.
2015. máj. 24. 13:19
 7/10 anonim válasza:
Én itt élek és dolgozok a németek között, nyugodj meg, ők sem tudják sokszor hogy minek mi a névelője (ezt a német munkatársam mondta). Nekem itt kint úgy tanították, hogy ha nem vagyok biztos az adott főnév névelőjében, ne akadjak fenn rajta, mondjam ahogy jön, mert úgyis megértik mit akarok mondani. :)
2015. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na az szuper, de már látom a wikipedian, hogy ezt ki kell sakkozni néha, azt lesz ami lesz. Köszi!
2015. máj. 25. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egy épületes baromság, hogy a németek ne tudnák, hogy minek mi a névelője. Max. olyan esetben, ahol ingadozik a használat, mint pl. a "die/das E-mail" esetében. Alapesetben viszont pontosan ugyanúgy tudják, mint ahogy a magyarok is mind tudják, hogy a ló többes száma lovak, nem pedig lók.


Kérdező, te meg, ahogy nézem, még egyszerűen semmit nem tudsz németül, különben látnád, hogy a "die Taschen" az többes szám, az "an der Jacke" pedig részesesetben van, és ilyenkor megváltozik a névelő. Szerintem haladj csak szépen sorban a tankönyvben, mert így minden össze fog zavarodni a fejedben.


Persze ha csak megértetni akarod magad németül úgy-ahogy, akkor felesleges foglalkozni a ragozással, nyugodtan mondhatod mindenre pl. azt, hogy der. Ugyanúgy meg fogják érteni, mint ahogy te is megérted azt, hogy "én éhes, eszik spenót".

2015. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

én éhes, eszik spenót, ez jó! :D wikipedian nézegettem

ich sehe die frau, ich helf der frau, ezt a különbséget értem (már), egyébként meg egy hete kezdtem el csak németül tanulgatni..

2015. máj. 26. 16:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!