Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan használtátok a Nagy...

Hogyan használtátok a Nagy BME nyelvvizsgakönyvet?

Figyelt kérdés
A három szövegértési feladatra vagyok kíváncsi. A sok szótárazás ugye elviszi az időt, viszont az idegen szó azért elég sok a szövegekben.
2015. máj. 22. 20:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Angol középfokról van szó!
2015. máj. 22. 20:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Írtad ugyan,hogy angolról van szó,de mivel még senki nem írt,én válaszolok.Igaz,hogy én franciából csináltam,de nekem az a véleményem,hogy: 1.először próbáld a szövegből kiolvasni hogy melyik bekezdés melyik kérdéshez mehet 2. próbálj szavakat a szövegkörnyezetből is kitaláln 3.ha nem muszáj tehát,ne szótározz 4.ha mégis,akkor gyorsan (lehet gyorsan is,én is úgy szoktam ha hamar túl akarok lenni rajta) 5.tanulj nagyon sok szót


Ez szerintem minden nyelvre érvényes.

2015. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Érdekes, hogy vannak olyan szövegértési feladatok amelyek hétköznapi témákat dolgoznak fel általános szavakkal. Tehát sok szót lehet hasznosítani belőlük a szóbelihez. Viszont volt olyan feladat amiben egy organizmusról volt szó: kísérletek, kutatás, stb. Nagy igazság az hogy mit fog ki az ember a vizsgán.

2015. máj. 24. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!