Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg több...

Hogyan tanuljak meg több angol fogalmazást (10-20mondat) kívülről?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kezdtem az angolt, tehát semmit nemtudok. Eddig németet tanultam. Meg kell tanulni 20db fogalmazást megadott témákból. Mindegyik fogalmazás kb. 10-20 mondatból állnak. Ezeket fel is kell mondani a tanárnak. Segítsetek hogyan tanuljam meg ha abszolút semmit nemtudok csak a kiejtést.

2015. máj. 25. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy 16 éves vagyok, lány.
2015. máj. 25. 17:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szó szerint kell tudni? Csak mert ez nagyon hihetetlennek hangzik, tekintve, hogy a tanárodnak tisztában kellene lennie azzal, hogy ennek így semmi értelme. Ha csak az a lényeg, hogy tudj az adott témáról beszélni adott mondatot, akkor gyűjts ki belőle a téma fontosabb szavait, azokat le kell ülni, és megtanulni. Ezután jöhetnek az igék, és minden amivel a szavakat mondatokká tudod varázsolni. Ilyen szinten még nem várhatja el, hogy kis előadást tarts a témáról, de azért tudj beszélni azzal a szókinccsel, amid van. Esetleg annyival trükközhetsz, hogy a témák körítését hasonló szavakkal építed fel. Annyit tudsz még könnyíteni magadon, hogy ha néhány "semmit jelentő" kifejezést beleraksz, amik azt a hatást keltik, mintha nagyon jól beszélnél. Mondjuk Summing up - összefoglalva, As far as I see - ahogy én látom, I firmly believe that - Úgy hiszem, stb.


Remélem tudtam segíteni, persze ha a tanárod őrült és szó szerint kéri, akkor ez nem válik hasznodra:)

2015. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
100%

A tanár nem őrült (remélhetőleg:))). A memoritereknek célja vagyon, én is rengeteg rövidebb-hosszabb dolgot bevágatok, mert sablonmondatok, sablonpárbeszédek, amelyeket aztán később más és más szövegkörnyezetben újra meg újra előveszek, míg végül álmából ébredve is tudja az ifjonc (megint csak: remélhetőleg:).

Ha a kérdező idén kezdte el az angolt és saját bevallása szerint sem tud semmit, nem fog "as far as I see"-kel és társaival brillírozni, ami érthető (nem véletlenül nem a nyelvtanulás kezdő évében tanítjuk az ehhez hasonló "töltelék" kifejezéseket).

Nem tudom, milyen jellegű fogalmazásokról vagyon szó, így sajnos érdemben én sem tudok segíteni. Ha a tanár nem őrült, akkor remélhetőleg alapszókincs, sablonmondatokkal teli fogalmazás. Ha nem, akkor gond vagyon.

Véleményem szerint nincs értelme olyat megtanulni, amit nem értesz, kedves kérdező. Szerintem olvasd át, próbáld meg magadnak lefordítani, ismeretlen szavakat, kifejezéseket kiírni, megtanulni. Ha tudod a szavakat, érted a szöveget, már nem magolás, mert a tartalom alapján eszedbe jutnak a dolgok.

Ha annyira kezdő vagy, hogy ez komoly gondot okoz, akkor próbálj meg beszélni a tanárral, segítséget kérni. Ha normális, megérti, segíteni fog, időt ad. Ha nem... akkor kábé mindegy, mit írunk.

Sok sikert!

:)

2015. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angolról lévén szó, ha a kiejtést tudod már az is szép eredmény.
2015. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A fogalmazásokat magamnak kell megírnom..google fordító segítségével próbáltam megírnimegírni..tehát nem igazán van értelme a mondataimnak:/ Segítséget az angol tanáromtól nem nagyon tudok kérni, mert az anyanyelve angol, így nem igazán tud magyarul és nem veszi figyelembe ha magyarul beszélünk vele. Tisztában van azzal, hogy nem tanultam angolt, de mégis úgy viselkedik velem, mimt a többiekkel. Nem tesz kivételt.
2015. jún. 19. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ó, te szegény.
2015. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!