Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A google fordító mennyire...

A google fordító mennyire pontos? Vagy tud valak iolyan oldalt ami pontosan fordít?

Figyelt kérdés

arabra kéne lefordítani ezt a szöveget: A barát az az ember aki mellett mersz önmagad lenni. J.

( a J a végén egy név kezdőbetűje)



2015. máj. 29. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A google fordító semennyire sem pontos, ha tesztelni akarod, akkor egy mondatot magyarról fordíttass le angolra/németre vele és utána a fordítást add be újra és fordíttasd vissza magyarra. MEgdöbbentö lesz az eredmény.


A pontos fordítást akarsz, akkor meg kell keresesned valakit, aki tud az adott nyelven és lefordítja neked. (Akár itt is megkérdezheted, vannak, akik tudna rabul)

2015. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen kipróbáltam :D inkább hagyom a fordítókat :D

találtam egy honlapot, szakfordító, már írtam is neki :)

köszi a választ :)

2015. máj. 29. 11:26
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
A google fordító nem rossz, nagy nyelvekből (pld francia) egészen jól fordít... angolra. Viszont ha mondjuk németből (oroszból franciából) magyarra fordít, akkor ha jól sejtem előbb átteszi angolra és onnan fordít magyarra ezért duplán hibáz és a magyar ragokkal sem tud mit kezdeni. Úgyhogy ha amúgy tudsz angolul, akkor érdemesebb arra fordítani, sokkal használhatóbb.
2015. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

azt olvastam hogy az ilyen nyelveket mint például az arab, úgy fordítja le hogy megcseréli a sorrendet és értelmetlen lesz a szöveg de már meg van erre a megoldás :) meg inkább olyannal fordíttatom le aki perfektül tud mert tetoválás lenne

köszi a válaszokat :)

2015. máj. 29. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd le angolul. Mert "aki nem tud arabusul" NE beszéljen / ne írjon arabul.
2015. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!