Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet nemzetközileg...

Hol lehet nemzetközileg elfogadott holland nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

A jövőben Hollandiába szeretnék kiutazni, esetleg erasmus-sal ott tanulni egy félévet az egyetem későbbi éveiben, és ezért szeretnék megtanulni hollandul, illetve nyelvvizsgát tenni belőle, de sajnos úgy látom, hogy ilyenre (ami nemzetközileg is elfogadott) nem nagyon van Magyarországon esély. Remélem tévedek, és tudtok intézményeket mondani, ahol ez lehetséges. (Angol nyelvvizsgát a telc-nél tettem, tudtommal az nagyjából elfogadott külföldön is, de náluk sajnos nincs holland nyelvvizsga.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 29. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van BME is minden szinten


[link]

2015. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Origo úgy tűnik nincs

[link]

2015. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! A BME-t én is néztem, de nem tudom, hogy az elfogadott-e külföldön.
2015. máj. 29. 23:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul most látom, hogy sajnos a BME-s az kétnyelvű, ami gondolom nehezebb, elfogadása között pedig (pl diplomához mindegy, hogy milyen két középfokú nyelvvizsgád van) nincs különbség, tehát az egynyelvűt szeretném letenni.
2015. jún. 5. 11:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy látom, hogy szinte ez az egyetlen lehetőség Magyarország határain belül egy holland nyelvvizsgára, így valószínűleg ezt fogom megcsinálni. :D

Ezekkel a programokkal, oldalakkal készülök a vizsgára:

Rosetta Stone (1-3 szint, bizonyos magyar oldalról beszerezve, 40 giga)

[link]

2015. jún. 5. 11:49
 6/7 A kérdező kommentje:

További információ a jövőre, ha mást is érintene a fentebb leírt kérdésem:

[link]


Ebben a cikkben említik, hogy csak a BME-nél lehet holland nyelvvizsgát tenni az országban.


"A következő a sorban az olasz, majd a holland. Ez utóbbit kevesen választják, de ez egy presztízs értékű nyelv a Műegyetem számára, ugyanis a BME-n működik az ország egyetlen olyan vizsgaközpontja, ahol holland nyelvből lehet vizsgát tenni."

2015. jún. 18. 17:30
 7/7 anonim válasza:
Köszi szépen, nagyon rendes tőled, hogy ilyen szépen levezetted. :) A programnak hasznát veszem és akkor én sem nézelődök tovább más nyelvvizsgák után!
2018. jan. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!