Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szlávok milyen szinten...

A szlávok milyen szinten értik meg egymás nyelveit?

Figyelt kérdés

Gondolom egy horvát és szerb vagy egy szlovák és cseh jobban, de például mi van abban az esetben ha egy bolgár és egy lengyel találkozik (vagy nem is tudom melyik két szláv nyelv hasonlíthat a legkevésbé)?


Szóval a lényeg: két különböző szláv nyelvet beszélő ember milyen szinten tud társalogni egymással



2015. máj. 30. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a cseh és a szlovák, a horvát és a szerb megértik egymást. Az ukrán megérti az oroszt, a lengyelt is elég jól. A csehet csak félig-meddig (viszont gyorsan meg tudja tanulni). Én tudok szlovákul egész jól, de a csehen kívül mást nem igazán értek vele meg. Ukrán szót hallottam még sokat, annak kb. 30%-át értem meg, ha olyan a téma, akkor akár 70%-ban is megértem, de egy épkézláb mondatot sem tudnék ukránul mondani. Úgy mondanám, hogy ha nagyon akarják, meg tudják értetni magukat egymással a szlávok. De akkor lehet, hogy a fele activityzés lesz.
2015. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
9%
Ha a klasszikus értelemben vett nyelvet nem is tökéletesen értik meg egymás között,de az értelem,igényesség,tisztesség,elvek nyelvén tökéletes összhangban vannak!Talán a Szlovén nép,aki nem érdemli meg,hogy egy lapon említsék eme romlott törzzsel,ezért el is felejthetjük Szláv eredetüket,viszont,hogy ne hagyjon űrt maga után a hiányuk,nyugodtan pótolhatjuk őket a Románokkal (...mert ők egyébként Albán származékok,akik a kereszténységet vették fel)...
2015. máj. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól beszélek lengyelül, de bolgárokkal vagy szerbekkel nagyon alacsony szintű kommunikálásra van csak esély. Szlovákokkal viszont egész könnyen megy a társalgás.
2015. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!