Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes? The licesne is...

Ez így helyes? The licesne is a paper that shows that you have the right and/or the knowledge to do something.

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Licence


Nem helyes.


A licence is a permission to carry out an activity. The licence is a document which records this permission.

2015. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

*licence.

Am kicsit nyakatekert, de szerintem érthető.

Fontos, hogy ugye ez hivatalos, tehát: formal paper v formal statement

meh a "that shows that" helyett mehet gerund: showing / indicating

knowledge inkább az ilyen szellemi tudás, nem feltétlen a képesség, ability szerintem jobb ide.


Tehát én kb így írnám:

A licence is a formal statement, indicating that you have the right and the ability to do something.

2015. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
'do something' helyett szebb a carry out, ahogy ezt #1-es is írta :)
2015. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szómagyarázatban határozatlan névelő kell, ahogy a válaszolók írták is, a the egy konkrét dologra utal.
2015. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hivatalos dolog ,csak valakinek el akartam mondani,hogy mit jelent a licence aki még annyira se tud angolul,mint én:)
2015. jún. 2. 18:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. jún. 2. 18:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként plumbing license volt. S-el,mert most ahogy nézem amcsiknál s-el írják igeként és főnévként is,de UK-ban csak az ige s-es .
2015. jún. 2. 18:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a the nem jó akkor sem,ha előtte kérdezte tőlem az illető,hogy mi az a licensz? Hiszen akkor már elhangzott egyszer és tudtommal,akkor már the-vel lehet/kell hivatkozni.
2015. jún. 2. 18:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm ,kicsit sok lett az egyébként:)
2015. jún. 2. 19:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem egy konkrét lisence-ről van szó.
2015. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!