Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni...

Hogyan tudnám fejleszteni angolul a történet elmesélést. A párbeszéddel nincs problémám, a tanár kérdez megérte, és szépen válaszolok is, de ha önállóan kell valamiről beszélnem teljesen végem van. Ötletek?!

Figyelt kérdés
2015. jún. 4. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lehetoseg van ra, ird meg elore a szoveget, amit el kell majd mondanod es tanuld meg.
2015. jún. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Haha nekem is ezzel van problámám. Ha lenne időm, én is szépen kidolgoznám, de pl a holnapi emelt szóbelin nem lesz rá időm. Nem tudom, hogy fogom megcsinálni jajaj :D
2015. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a megoldas a sok gyakorlas. Otthon, a tukor elott minden este meseld el magadnak, hogy mi tortent veled aznap.
2015. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Elmész fürödni, és akkor meséld el mi történt aznap.


Ez nem csak angolból fontos, hanem a vizsgákon is a jövőben. Például az angol vizsgán, kihúzol egy tételt, amiről alig tudsz valamit, de magabiztosan elkezded mondani a szöveget szépen, határozottan, közben lehet nem is azt gagyogod, a tanár nem fogja észrevenni 70%-os eséllyel.

Én legalábbis a matek vizsgán így jártam. Kihúztam egy olyan tételt, amit csak néztem... Erre elkezdtem mondani valamit, az én tanárom észrevette, hogy hülyeség amit mondok, de a másik matektanár meg csak azt mondta, hogy milyen szép, felkészült felelet.


Ne írd le, hogy mit kell mondanod. Bemagolni könnyű, de nem tartós. Saját tapasztalatokból mondom, nyelvet sohasem lehet magolni.


Mint írtam, fürdés közben mond el mi történt veled, beszéld ki magadból a témákat angolul, a nyaralásodat, satöbbi. Hidd el, menni fog!

2015. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyelvvel van gondod vagy azzal, hogy fogalmad sincs mit kéne mondani?
2022. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ühm, ez jó kérdés. Lehet itt a probléma!
2022. febr. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!