Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni szlovákul?

Figyelt kérdés

Felvidéki magyar vagyok szóval a jövőmre nézve fontos hogy megtanuljak, mégis nem bír rámragadni...


Alapavetően magyar környezetben nőttem fel, általános és középiskolám is magyar, most viszont szlovák egyetemre fogok menni, szóval fontos lenne hogy belejöjjek.

Amikor az angolnak nekiültem 1 év alatt megtanultam, előtte csak úgy voltam az órákon, aztán az utolsó 2-3 éveben meg már én voltam a legjobb az osztályban.. igaz a szlovákot soha nem tanították úgy mint idegennyelvet, biztosan ez is közrejátszik, de már csak a szavak megjegyzése is nehézséget okoz..

Angolból ha kikerestem egy szavat amit nem értettem, akkor azt könnyedén megjegyeztem, szlováknál meg van hogy megnézem, 5 perce rá meg már nem tudom.. és ha tudom is akkor nem aktívan, tehát ha látnám/hallanám érteném, felidézni viszont nem tudnám.


Mit tanácsolnátok ilyen helyzetben?



2015. jún. 10. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Kollégiumba költözni, szlovákul olvasni, szlovák tévét nézni, szlovákokkal beszélgetni, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lehet nem megtanulni az országnak, ahol élsz, a hivatalos nyelvét.
2015. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolj sokat, ha megteheted fogadj magántanárt, de legfőképpen használj Ankidroidot minden nap:

[link]


Írj bele minden új szót, kifejezést, példamondatot ami szembejön veled.

Nézz szlovák tévét, olvass szlovák újságot.

2015. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Tényleg nagyon sok Felvidékniek okoz nehézséget a szlovák nyelv, főleg a fiataloknak. Ez egyetlen megoldás az, hogy hallgatod a nyelvet, és valahogy rád ragad. Nekem sem megy nagyon, de próbálok minél többet szlovák zenét és rádiót hallgatni, és újra megtanulni az alapokat, mert azok is nehezen mennek, főleg a ragozás. Vannak applikációk szlovák nyelv tanulására, azokból is tanulhatsz nyelvtant, ha tankönyvből nem megy. Sok sikert! :)
2015. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%
Javaslom költözz onnan minél előbb, még Magyarország is jobb lehetőség szlovákiánál! Ha jól beszéled az angolt akkor bőven van lehetőséged!
2018. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!