Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínaiul hogy lenne ez a szó?

Kínaiul hogy lenne ez a szó?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm magára szeretne varratni kínaiul egy szót egy szerette emlékére, és hozzám fordult, mivel én már egy éve tanulom.

Maga a szó az lenne, hogy „elengedés”

Először is az összes lehetséges szót a google translate-ben, oda-vissza fordítgattam, plusz ellenőriztem Wiktionary-ben is a jelek jelentését definíció szerint, meg egy független szótárt is használtam, és végeredményben az jött ki, hogy ez lehet a megfelelő szó: 释放 shìfàng (hagyományossal kéne, mert szerintem az jobban néz ki: 釋放 )


De még így sem vagyok biztos benne, és nem akarok hülyeséget mondani neki, hiszen tudjuk mennyi félresikerült kínai tetkó van.

Szóval valaki tudna segíteni?



2015. jún. 11. 00:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!