Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, egy ECL B2...

Szerintetek, egy ECL B2 szintű nyelvvizsga nehezebb vagy ugyanolyan nehéz esetleg könyebb mint egy emelt érettségi? Mik a tapasztalataitok? Akár erről a nyelvvizsgáról akár az emelt érettségiről.

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
sztem picit könnyebb
2015. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
a hallás is könyebb, mint egy emelt érettségin?
2015. jún. 11. 21:27
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
tudomásom szerint igen :)
2015. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

még egy kérdés, neked nyelvvizsgán melyik rész volt a leghúzósabb? (ha volt ilyen)

2015. jún. 11. 21:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
beszéd (németnél is , angolnál is) mind2 azért mert amúgy órákra aludni jártam, beszélni egyik nyelven se beszéltem a nyelvvizsga előtti 3-4 hónapban kb
2015. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ezt ritkán hallani :D általában a hallás és/vagy a reading a legdurvább.

hallásban egy feladat kb. mennyi idő volt? mert ugye az érettségibe 4-5 perc, és attól félek, hogy nem tudok annál tovább koncentrálni

2015. jún. 11. 21:41
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
itt sem több :) nem vészes :) melyik nyelv?
2015. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
angol. nagyon izgulok. most szombaton megyek. 9.-es vagyok :/ azon izgulok, hogy én "csak" emelt érettségiket csináltam gyakorlásként, és hogy a vizsga viszont nehezebb lesz annál.
2015. jún. 11. 21:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi a nehezebb.
2015. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt angol érettségi nehezebb, mint az ECL középfok. Én voltam mindkettőn, viszonylag rövid időn belül, még frissek a tapasztalataim.


Az érettségin a hallott szöveg értésénél elképesztően zajos hanganyag, erős brit akcentus, mindhárom feladatnál. Ez nem általános, persze. A nyelvvizsgán két rövid, rendkívül jól érthető hanganyag volt.


A Reading rész az ECL-ben azért sokkal könnyebb. Nincs ott igaz-hamis-eldönthetetlen opciós feladat sem. Kiegészítés és kérdésekre való válaszadás van.


Az íráskészség hasonló.


De ne aggódj. Akár emelt érettségi feladatsorokból, akár ECL-es felkészítő feladatsorokból gyakoroltál, mindkét esetben nagy valószínűséggel általában nehezebb volt, mint amivel a vizsgán szembesülni fogsz.


A szóbelin, ha nem vagy nagyon izgulós típus, nem lesz gondod. ECL-en talán az is feszültségoldóan hathat, hogy egy másik vizsgázóval kell beszélgetned első sorban, nem pedig a többtagú bizottság előtt, középre beültetve :) Meg a bemelegítő beszélgetés is hosszasabb volt nekünk. Az önálló témakifejtésnél meg igyekezz megcsillogtatni a szókincsedet.

2015. jún. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!