Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet az idegennyelvű...

Hogyan lehet az idegennyelvű szavakat megjegyezni a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés

2015. jún. 12. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szövegkörnyezet + hang + kép + ismétlés.

Minél több infó van róla,annál könnyebb kapcsolni valamihez ,így megjegyezni is.

2015. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az első mondja. Én nagyon sok filmet nézek, és imádok hidden object játékokkal játszani. Komolyan mondom azokat az isten is szótanulásra teremtette. xD De persze ez főleg az angollal működik, a legtöbb film és játék olyan nyelvű. Persze ez nem a villámgyors megoldás. De garantáltan fájdalommentes.
2015. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleinte "magolni" kell, ez nem is kétséges. Mikor már ismered egy kicsit a nyelvet, az a legegyszerűbb módszer, hogy az új szavakkal azonnal mondatokat "fabrikálsz".

Persze lehet, hogy ez egyéni, nekem jól bevált, mert az asszociáció nagyban segíti a nyelvtanulást.

2015. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Ami még fontos ,hogy jó példamondatokat használj. Illetve én azt tapasztaltam, ha kimondom a szavakat,akkor könnyebben ismerem fel, valahogy szerintem az agyban jobban összekapcsolódnak ilyenkor a dolgok.
2015. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!