Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokon kell tudni...

Angol felsőfokon kell tudni olyanokat hogy "beálló melléknévi igenév", tárgyi és jelzői helyzetben?

Figyelt kérdés
Verbals, Subjunktive mood, stb...de ezeket még mondjuk magyarul se tudom; igaz Braziliába akarok menni angolt tanítani...

2015. jún. 18. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmilyen nyelvtani szakkifejezést nem kell tudni. A használatukat kell tudni. Magyarul pl. szinte senki nem tudja, mi az az "igei igenév", mégis minden anyanyelvi beszélő ismeri (napsütötte mező, madárlátta kenyér stb.).


Mondjuk ha a subjunctive-ot k-val írod, megfontolnám a helyedben, alkalmas vagyok-e az angol nyelv tanítására.

2015. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hja diszlexiás vagyok, nem tudok helyesen írni magyarul se, nekem a kiejtésem jó; meg ismerek egy csomó szlenget hogy "ain't", stb; Magyarországon nem taníthatok, de Honkongban igen, meg az jobban is fizet. A kínaiak 10 év kemény tanulás után is úgy beszélnek angolul mint az autisták, azoknál jobb leszek...
2015. jún. 18. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!