Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik önállóan...

Mennyi időbe telik önállóan megtanulni valamilyen nyelvvizsga szinten angolul?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez elég sok mindentől függ, milyen a nyelvérzéked, mennyi időt fektetsz bele, viszont kell egy ember aki felügyel, aki kijavítja a hibáidat, mert a legtöbb nyelvvizsga eléggé nyelvtan központú. Meg az sem mindegy, hogy honnan indulsz, milyen tudásod van jelenleg. Én hónapokban mérném, az már tőled függ, hogy félév vagy 1 év.
2015. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fél év abszolute kizárt, maximum anyanyelvi környezetben, az 1 év nagyon intenzív munkával és tehetséggel teljesíthető. Nem igaz, hogy a nyelvvizsgák nyelvtanközpontúak, kb a típusok felében nincs is nyelvtani feladat, ahol van, ott is csak egy vizsgarész, és az aktív nyelvhasználatnak is csak egy kis része a nyelvhelyességre adott pontszám.
2015. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Többnyire 4 év.
2015. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

1 év a nulláról!


Ehhez intenzív 4 hónap nyelvsuli, mellette napi 3-4 óra tanulás. És utána is önállóan napi 2-3 óra tanulás, és 1 év alatt a felsőfok is megvan.


Ja, és nincs olyan, hogy nyelvérzék! Lustaság kontra szorgalom van!!!!!


A nyelvtant fél év alatt tökéletesen meg lehet tanulni, nem túl bonyolult. Csak az igeidők, de ahhoz is elég a 6 hónap.


Szavakat pedig magolni kell a kezdetektől.


Az elején napi 20 szó fél évig. Ez havi 600 szó, fél év alatt 3600 szó. Ennyi a nyelvsuli miatt is ragad rád! Mert hallod, látod, olvasod...


Utána pedig napi 50 szó! Ez havi 1500 szó, fél év alatt 9000 szó!


Összesen 1 év alatt 12.600 szó! Bőven felsőfok! Még ha felejtesz is, vagy kimarad pár nap, akkor is megvan a 10.000 szó. A felsőfok lényege a szavak.


Középfokot kb. 4-5000 szóval is simán le lehet tenni.

2015. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Napi 50 szó!" Aha! Neked megvan a felsőfokod?
2015. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Így utólag 1 év.
2015. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

#5-ik!


Mivel én csak 5 hónapja kezdtem a nulláról angolt tanulni, így még nincs. Egy évet adtam magamnak rá. És nekem napi 70 szóra van állítva a szótanuló programom.


Az 50 simán hozható!


A lusták nyavalyognak, a szorgalmasak tanulnak!

2015. aug. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozható. A nyelvtanulás nem szómagolással működik. Meg fogod látni.
2015. aug. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, honnan veszed? Ha nem szómagolással, mégis mivel? Barátok Közt nézéssel?


Én az angol tanárom által elmondottakat követem, melynek csupán egy része a napi 50 szó. (Ezt mondjuk emeltem napi 70-re). Ez napi 40 percet vesz el.


Mivel írtam, hogy napi 2-3 órát kell vele foglalkozni, a többi nyelvtan, hallgatás, olvasás, és hangos felolvasás, majd később beszéd hangosan, akár magaddal.


Szavak nélkül pedig nem lehet sem beszélni, sem szöveget megérteni. A szavak az alap! A legtöbben - kb. magyarország 80%-a azért nem beszél angolul, mert lusta szavakat tanulni.

2015. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem értek egyet az angoltanárod (egybeírva, mert nem angol állampolgár) elveivel: szavakat nem kell magolni. Két nyelvet tudok felsőfokon, életemben nem magoltam szavakat! Olvastam, írtam, hallgattam, beszéltem. Úgyhogy egyáltalán nem mondtál hülyeséget a barátok közttel, annak az amerikai megfelelőivel kiválóan lehet szavakhoz jutni szövegkörnyezetben, használat közben, mondatdallammal, és mivel ismétlődnek, be fognak mászni a fejedbe magolás nélkül. Havi 1500 szót (pláne 2100-at)nem fogsz tudni használni, mert nem ugrik be spontán, mivel izoláltan magoltad. Az emberi memória sem tud ilyen sebbességgel ennyi önálló szót tárolni.
2015. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!