Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért így kell megfogalmazni...

Miért így kell megfogalmazni ezt a mondatot? (angol)

Figyelt kérdés

People concerned about what the future holds can turn to fortune telling for some guidance.


Miért -ed végződést kap a concern és miért nem -ing? Olvastam, hogy amennyiben passzív értelemben használunk egy igét melléknévi igenévként, akkor kell -ed végződés, de itt az ige aktív, szerintem. Ha nem, miért nem?


2015. júl. 14. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Boccs. Past Participle.
2015. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
és honnan tudod, hogy past participle-t vagy present participle-t kell használnod?
2015. júl. 15. 00:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez az adott szótól függ. A concern alapból (ebben az értelemben) eleve nem azt jelenti, amit te gondolsz, hogy "aggódik", hanem azt, hogy "aggaszt".


These developments concern me greatly = Ezek a fejlemények igencsak aggasztanak (engem)


"Aggódik" értelemben tehát csakis passzív formában lehet használni.

2015. júl. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz mondat egy kezdőnek. De teljesen helyes és szépen van megfogalmazva.


Magyarul így lehetne visszaadni: A jövő miatt aggódó emberek a jóslástól kaphatnak útmutatást.


Érdekességképpen, a sokmilliárdos gugli ferdítő ezt így adja vissza:


"Az emberek aggódnak, hogy mit hoz a jövő fordulhatnak jóslás valamilyen iránymutatást."


Funny xD

2015. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!