Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "You shall not pass" mondat,...

A "You shall not pass" mondat, mely a Gyűrűk urából való nyelvtanilag helyes?

Figyelt kérdés
Én úgy tanultam, hogy a "shall" segédigét csak E/1 és T/1 kérdéseknél használjuk, ez pedig se nem kérdés, se nem első személy.

2015. júl. 16. 00:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

És a szabványok.


És a gyakorikerdesek.hu-n is szó esett már róla. :D

2015. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

FB-n es chatten nem hasznaljak, de angol nyelvteruleten na ponta tobbszor hasznalom, irom es hallom. Persze, csakis igenyesebb angolban.

1-es hulyeseget irt es tanacsolt, de hat sokan nem tudjak, igy felpontoztak.

Vree az aki tudja mirol beszel, na de ez mar reg meg lett targyalva itt. Habar akkor se hittek el sokan.

2015. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerződésminták meg szabványok bizonyítják, hogy mit használnak a hétköznapi nyelvben? Na ne haragudjatok, de ezek a példák éppen azt bizonyítják, hogy ezt így NEM használják a hétköznapi nyelvben, bármit állít is a 9-es meg a 12-es hozzászóló.


Egy hétköznapi kifejezés használatának bizonyítására nem szerződések és sztenderdek megszövegezése jut az ember eszébe, hanem bármikor helyből belinkel 50 filmet, sorozatot, interjút, ahol a hétköznapi ember beszélő - nem asszírológus egyetemi tanár, középkori hadvezér, angol királyi ház tagja, varázsló meg más efféle - ezeket a kifejezéseket használva kommunikál. Tessék, lehet próbálkozni, ha ez a kifejezésmód ilyen gyakori, akkor minden bizonnyal bármelyik sorozatban vagy filmben akad rá néhány példa. Lehet linkelni!


Én angol egyetemen szereztem MA-t, és nem emlékszem, hogy valaha hallottam volna a shallt ilyen értelemben élő szóban. Persze lehet, hogy nem forogtam elég intelligens társaságban.


Mindenesetre egy olyan nyelvtanuló, aki a nyelvtanban ilyen alapvető szinten tart még csak (no offence), az pláne ne próbálkozzon ilyen szerkezetekkel, mert nyelvtanilag sem fogja eltalálni, mikor lenne szerencsés a használata, sokéves gyakorlat nélkül stilárisan pedig végképp nem.

2015. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Én úgy tanultam, hogy a "shall" segédigét csak E/1 és T/1 kérdéseknél használjuk"


Rosszul tanultad, vagy rosszul tanították.


Angol nyelvtant csak ebből a könyvből szabad tanulni:


[link]

2015. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sün, én a kérdezőnek szántam választ,hogy ilyen formával találkozhat ott is,ha példákat akar keresni magának, nem helytelen.
2015. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#10-es voltam..
2015. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#13: No ne színezzük már át a dolgot. Ha én azt írom, hogy "és a szabványok", abban az "és" ugye azt jelenti, hogy azokban is. Azt aztán semmiképpen sem, hogy a trafikban így beszélnek tiktakvásárláskor.


Azt viszont biztonsággal állíthatom, hogy "közönséges" olvasnivalók tele vannak shall-el, ilyent kiírtam régen egy csomót, mikor elkezdtem ángolul olvasni, de hamar abbahagytam - hiszen nem az volt a kivételes, hogy alkalmazták. Olvasni - de, mint írtam az előbb, nem ám agysebészetet, vagy Platont, hanem Ludlumot és "hasonlóakat". Namost Ludlumról és hasonlóakról viszont nem lehet azt mondani, hogy nem az (eléggé) átlagembernek készült (eléggé) átlagnyelvezettel.

2015. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy közbeszólok de ha egy ilyen kérdést írok ki, abból már lehet következtetni, hogy kezdő angolos vagyok, ezért kérem ne angol nyelvű linkeket, adjanak mert azzal úgy sem megyek semmire.
2015. júl. 16. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!