Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővítsem angolból a...

Hogyan bővítsem angolból a szókincsemet?

Figyelt kérdés
a májusi nyelvvizsgánál a szóbeli sikerült, az írásbeli viszont nem sajnos, ugyanis a levél résznél 2 ponttal kevesebbett kaptam az elvárt 40%-hoz képest (összességében ott is megvolt a 60%, mert a szövegértés nagyon jól sikerült, de a levél miatt megbuktam). Megpróbáltam fellebezni de sajnos elutasították! :( Ám oda levan írva hogy a fő ok az, hogy szegényes a szókincsem. Szeptemberben újra nekifutok majd, addig alaposan fel szeretnék készülni! Ti mit javasoltok?

2015. júl. 23. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Idegen szöveg fordítása, szótárazás ezerrel!
2015. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És olvasás, levélírás az jó ötlet?
2015. júl. 23. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Az olvasás számomra kimeríti a fordítás fogalmát...csak lefordítod legalább magadban, amit olvasol, vagy nem? :D Gyakorolhatod a levélírást is, h legközelebb jobban menjen!
2015. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezen az oldalon kereshetsz levelező társat én itt tanultam meg angolul úgy, hogy skypeon beszéltem anyanyelvű angolokkal: [link]

Még ajánlom a filmeket azok is sokat segítettek nekem. Angol felirattal nézd ha lehet, mert jobb lesz a helyesírásod is.

2015. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak úgy kérdezem, hogy ha levélen buktál meg, akkor miért jó az olvasással foglalkozni?

Már félreértés ne essék, olvasni nagyon jó (ha nem tanulod tudatosan meg az előforduló szavakat, akkor persze csak nagy tömegben hatékony), de attól max. a passzív szókincs növelődik, a levélíráshoz meg elő kell hozni a dolgokat. Mindenkinél van egy arány a megértett és a szükség esetén használt szókincs között, nálad ez mekkora? Én csak magamból indulok ki, mivel én elég sokat olvastam, de nem beszéltem, nálam ez az arány csapnivaló.

2015. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!