Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy legyek jobb angolbol?

Hogy legyek jobb angolbol?

Figyelt kérdés

nagyon nem megy az angol,nem ertem miert

hogy fejlesszem a tudasom?

esetleg tudnatok olyat oldalt ahol le van irva minden szabaly pl.igeidok??


2015. júl. 30. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy több fronton kell fejleszteni egyszerre!


Kell egy jó tanár, vagy legalább egy jó könyv/jegyzet, ahol a nyelvtan korrektül megvan. Nem kell tőle nagyon félni.


Kell egy jó tematikus szószedet, hogy bővüljön a szókincs! A szókincs, na az veszélyesebb.


Kell jó munkafüzet, tankönyv. Gyakorolni, gyakorolni gyakorolni.


Mindemellett. Minél többet angolul olvasni, meg filmeket, DVD-ket, műsorokat nézni, nagyon sokat jelent. Alap szint: angol hang, magyar felirat, haladóbb: angol hang, angol felirat, haladó: angol hang.

Nagyon sokat jelent. A (fiatal) magyar lakosság többek között azért van ennyire elpicsulva angolból, mert ebben az országban mindig mindent szinkronizálni kell. Magas színvonalon ment a szinkronizálás, el kell ismerni, de káros is.


A legjobb meg az lenne, ha valakivel tudnál beszélni angolul, személyes kapcsolat, az lenne az ideális, egészen más (lenne), ha tudnád használni is, de ez ritkán valósul meg Magyarországon sajnos...

2015. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kb úgy tanultam meg az angolt hogy általánosba volt egy jó tanár vele úgy a nagyon alap angolt megtanultuk középiskolába azt meg inkább hagyjuk, a tanárt jobban érdekelte hogy azt mesélje el milyen külföldön meg milyen jók ott az emberek minthogy angolt tanított volna.

Elkezdtem sorozatokat/filmeket feliratosan nézni, játékokat angolul játszani néha angol cikkeket olvasni ami úgy érdekelt aztán eljutottam addig hogy már filmhez feliratot is csináltam. Meg néha nem tudom miért mikor nézem a tv-t magamtól elkezdem angolra fordítani azt amit mondanak. Nekem ez segített.

2015. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat:) remelem nekem is bevalnak majd
2015. júl. 31. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!