Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az iskolám 3 hónapos kezdő...

Az iskolám 3 hónapos kezdő német nyelvoktatást indít 10. 000 Ft-ért. Érdemes-e jelentkezni?

Figyelt kérdés
Heti egy alkalommal 2x45 perc. Lehet-e ennyi idő alatt hasznosítható tudást szerezni, és ha igen, megéri-e ennyi pénzért?
2008. szept. 5. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Németből biztos, hogy nem lehet ennyi idő alatt hasznosítható tudást szerezni. Ez nem angol :)

Én 8 évig tanultam németül, és így jutottam egy erős középszintre.

Angolból ugyanezt elértem 1 év alatt. :D A német sokkal-sokkal nehezebb.

2008. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha azt érted hasznosítható tudás alatt, hogy tudsz beszélni, rendelni egy étteremben, bevásárolni, akkor majdnem biztos, hogy nem.


a német máshogy működik, mint az angol. Az angolosok már szinte az első órától kezdve beszélgetnek, mert az angolnak szinte (alapszinten) nincs nyelvtana. Nekik csak szavakat kell tanulniuk, és nincs is más dolguk, mint azokat egymás után dobálni.

A németnek nyelvtana van. ameddig azt nem tanulod meg, addig nem jutsz szinte sehova. Viszont ha az megvan, akkor már csak szavakat kell tanulni. Erre a nyelvtani alapozásra elég lehet ez a 3 hónap, de többre már nem nagyon.

A dolog egyébként egy bizonyos szinten után kiegyenlítődik, mert egyszercsak belép az angolba is nyelvtan, ha jól rémlik 12 db igeidővel, amik definiciója kb. így hangzik: "akkor használjuk, ha a cselekmény a múltban kezdődött, hosszabb időn keresztül zajlott, a múltban véget is ért, de kihatással van a jelenre" erre mondtam én anno, hogy akkor köszi,viszlát. (arról nem is beszélve, hogy a kiejtésnek és az írásképnek nem sok köze van egymáshoz)


A németben viszont ilyen gyümölcsízű meglepetések már nincsenek, ha az alapnyelvtan megvan.


Az is a baj egyébként a némettel, hogy a némettanárok fokozottan hajlamosak arra, hogy az első nyelvtani hibánál megakasszák az embert, amivel kb. a 3. alkalom után azt érik el, hogy inkább meg sem szólal senki.

2008. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod a nyelvtanulást, akkor én a helyedben belevágnék. 3 hónapra nem olyan sok az a 10ezer, ha ahhoz viszonyítod hogy egy magánóra 1200-2500 ft között, míg nyelviskolában úgy 600-1100 ft között mozog. Alapozásnak tökéletes, bár ez függ a csoport létszámától is.
2008. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2008. szept. 6. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyi idő alatt is lehet tanulni valamennyit
2014. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!