Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a mondatban "He had a...

Ebben a mondatban "He had a blind piano tuner tuned the piano" a "tuned"helyett nem "tune" kéne lenni?

Figyelt kérdés
Ebben a mondatban "How many photos have you had taken?" a "had" miért kell oda?

2015. aug. 6. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

1. Nem, mert szabály szerint az ige 3. alakját kell használnod.

2. A "had taken" a műveltetés, a have pedig a múltidő.

2015. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem akkor kell a 3.alak ha nem tudom vagy nem fontos,hogy kivel végeztetem?A másodikat továbbra sem értem.
2015. aug. 6. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Műveltetés:

I had him fix my car. Megjavíttattam vele a kocsimat.

A te mondatod kicsit több szóból áll, de alkalmazva a szabályt: He had a blind piano tuner tune the piano. Fölhangoltatta a zongoráját egy vak zongorahangolóval.

Szóval igazad van, az tényleg "tune" lesz.


Na most, ezt úgyis mondhatod, ha nem fontos, hogy ki szerelte meg a kocsit, hogy: I had my car fixed. Megjavíttattam a kocsimat. Másik igeidőben ez akár így is kinézhet: I've had my car fixed. Have you had your car fixed?

Ezt alkalmazva a te példádra a fotókkal: I've had taken two photos. Két fényképet csináltattam. És ha rákérdezel: How many photos have you had taken?


Szerintem téged itt az zavart meg, hogy új még neked az angol műveltetés, viszont nagyon is ismerős vagy azzal a kifejetéssel, hogy I've taken two photos. Ha a kérdés az lenne, hogy hány fényképet csináltál, akkor valóban nem kellene a "had" (How many photos have to taken?). De nem te fényképeztél, hanem valaki mással végeztetted el a munkát, ezt fejezi ki a "had" szó.

2015. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(How many photos have *you taken?)
2015. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Te azt írtad:I've had my car fixed.

Akkor a fotos mondat:I've had taken two photos. Ahelyett,hogy I've had two photos taken?

Egyébként kössz a választ,a kérdést megértettem,ott a "taken" előtti szóra kérdezek rá.

2015. aug. 8. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:

I've had taken two photos. I've had two photos taken. Szerintem mindkettő helyes. Talán a másodikban hangsúlyosabb az, hogy kettő fénykép lett, az elsőben a lényeg inkább az, hogy egyáltalán lett fénykép. De ez nem biztos, csak nekem így hangzik.


A had azért kell oda, mert műveltetés van a mondatban, tehát nem te fényképeztél, hanem valakivel fényképeztettél. Ha had nélkül tennéd föl a kérdést, akkor arra kérdeznél rá, hogy te mennyit fényképeztél. Ennél jobban sajnos nem tudom elmagyarázni, remélem azért így is világosabb valamivel :(

2015. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de have had taken olyan műveltetés nincs.

Az #5-ben az Akkor a fotós mondat... kezdetű mondat a nem igaz.

Have-es műveltetések:

- alany + have + cselekvés végrehajtója + csupasz infinitív + cselekvés tárgya

- alany + have + cselekvés végrehajtója + ing-es alak

- alany + have + cselekvés tárgya + 3. alak

Igekonstrukciókba (múlt, jövő, segédigék, stb csak a műveltető have helyezhető - kivéve passzív.

2015. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezek közül az -ing-es nem találkoztam,bár az ing-es dolgokról egyébként sem sokat tudok.
2015. aug. 9. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!