Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen majd keleti nyelvek...

Egyetemen majd keleti nyelvek és kultúrák szakra szeretnék menni, ha sikerül. A török vagy az arab szakirányt válasszam? Melyik lenne hasznosabb?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
török :)
2008. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Mind a kettő csodálatos,nehéz a válasz,én a török kultúrával elfogult vagyok,azt választanám,de "hasznossági" szempontból....? Az arabot....:)
2008. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én speciel a törököt ajánlanám, nézegettem álláshirdetéseket, és sok helyen találtam olyat, ahova török nyelv tudás szükséges...amúgy nem tudom.
2008. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Az arabot választanám, jópár hipergazdag arab olajország van, ahol el lehetne helyezkedni jól kereső állásban.
2008. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
sztem egyformán hasznosak,attól függ merre szeretnél azután menni.. sztem törökkel még itthon is több lehetőséged vn(multik),arabbal viszont külföldön lezsel esélyes.sok sikert,nem könnyú bekerülni a szakra/elvégezni,de nagyon megéri sztem.
2008. szept. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát ez még nagy dilemma lesz nekem,majd meglátjuk,ha egyáltalán sikerül bekerülnöm,de optimista vagyok,végülis miért ne?:)
2008. szept. 7. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

"Az arabot választanám, jópár hipergazdag arab olajország van, ahol el lehetne helyezkedni jól kereső állásban."


Hát erre nem alapoznék a helyedben. Ezekben az országokban külföldiekből leginkább segédmunkásokat keresnek, az irodai, vagy hasonló munkákat meg ők végzik...

2008. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A török nyelv logikája hasonló a magyarhoz, szintén ragozó, hangtanilag sincs túl messze, ezenkívül latin betűkkel írják. Az arab ellenben a lehető legtávolabb áll, ráadásul nem is indoeurópai, úgyhogy az angol egyéb nyugati nyelv ismerete sem segít, beszédhangjai furák, és vesződhetsz egy nehéz ábécével, amit jobbról balra írnak, a magánhangzókat pedig nem jelöli :)
2008. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ezenkívül a törökkel elboldogulsz pl. Azerbajdzsánban (egyre fontosabb olajország!), esetleg Türkmenisztánban is, ebben nem vagyok biztos, de jó pár rokon nyelv és nép akad.
2008. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na,mi lett?
2011. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!