Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát tegyek le?

Milyen nyelvvizsgát tegyek le?

Figyelt kérdés

Le szeretném tenni angolból a középfokú nyelvvizsgát, de nem tudom, hogy melyikkel járnék a legjobban, mert nagyon nem értek ehhez.

Államilag elismert nyelvvizsgát szeretnék letenni, ami nem túl könnyű, de nem is olyan nehéz. Az egyik barátnőm Cambridges nyelvvizsgát tett le (FCE), de úgy hallottam, hogy ez a legnehezebb és legdrágább, ezért ezt nem szeretném. De a TELC-ről meg azt hallottam, hogy az nagyon könnyű, és nem érdemes azt letenni. Milyen köztes nehézségű nyelvvizsga van?

És kétnyelvű vagy egynyelvű nyelvvizsgát kéne letennem?

Valaki segítsen kérem!



2015. aug. 16. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Keress rá, hogy milyen nyelvvizsgák vannak, nézd meg mindegyik sajátosságát, és az alapján tudsz dönteni. Ha csak államilag elismertet szeretnél, akkor a BME-től kezdve akármelyik jó lesz, senki sem fogja nézni, hogy milyen.

Ha külföldi tanuláshoz kell, akkor az IELTS, vagy talán a TOEFL vizsgákra lesz szükség.

2015. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldi tanuláshoz egyenlőre nem kell, most fogok gimnázumba menni (15 éves vagyok)
2015. aug. 16. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
És már olyan jól tudsz angolul? Nem kell elsietni a vizsgát, a témákhoz kell némi élettapasztalat. Nincs könnyű meg nehéz, nem is lehet - B2 van. Neked kell végignézni a feladattípusaikat és az alapján eldönteni, hogy melyik szimpatikus, melyik illik hozzád: egynyelvű vagy kétnyelvű, nyelvtanos vagy anélküli, egyéni vagy páros szóbelis. [link]
2015. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, már 5 éves korom óta tanulok angolt, és kéttannyelvű iskolába jártam, úgy érzem már képes vagyok erre :)
2015. aug. 16. 19:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. aug. 16. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Euroexamot csináltam (felsőt), szerintem azért elég nehéz volt, de nem teljesíthetetlen. Középkategóriás nehézségű vizsga, államilag elismert, és kétnyelvű bizonyítványt is ad (angolt papíron, magyart pedg keménykötésűben, de azon is rajta van magyarul sé angolul is). Mindenképp ajánlom. Árban annyi, mint a TELC, a közép asszem kb 25e, a felső kb 30e.


Az egynyelvű vizsgában csak angolul kell írnod, hallgatnod, a kétnyelvűben pedig van fordítás magyarról angolra (vagy fordítva), illetve a listeningnél is van olyan feladat, ahol pl. angolul hallod a szöveget, de magyarul kell válaszolnod, és fordítva. Ezt embere válogatja, kinek mi jön be, én speciel utálok fordítani, így egynyelvűn voltam. A másikról nem tudok különösebben nyilatkozni, mert ez az egy vizsgám volt eddig, de kérdezz meg esetleg valakit, aki kétnyelvűn volt, hogy neki mik a tapasztalatai, mennyire volt így nehezebb/könnyebb. Szerintem a csak angol kevésbé megzavaró, és nincs meg az esélye, hogy elrontod pl azzal, hogy nem a megfelelő nyelven válaszolsz.


Remélem, segítettem.

2015. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még a kérdésedből azt nem látom, mi a célod? Egy pipa beírása a nyelvvizsga szó mellé a listán? Akkor nem a legkönnyebbet célszerű választani? Vagy egy emlegethető fegyvertény? Akkor meg nem a legnehezebbet? De te e kettő irányt nem. Van még irány? :)


(Tán az sem mindegy, miben vagy erősebb, mint másban.)


Nem szeretném, ha úgy értelmeznéd, hogy kételkedem a képességeidben, de a középfok az azért az élet dolgairól (is) szól. Az átlag középiskolába induló (ismétlem, bocsánat, hogy megkérdőjelezem, hogy ebből a csoportból kinőttél) meg egészen mással volt elfoglalva eddigi életében, mint a global warming, a delfinek szomorú küzdelme a tengerbe hányt szeméttel, renewable energy resources, az afrikai menekültáradat hosszútávú politikai következményei a befogadó országokra, ésígytovább.

2015. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!