Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire igaz a nyelvtanulássa...

Mennyire igaz a nyelvtanulással kapcsolatban ez az állítás?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam az egész dolgot, és ő azt mondta, hogy általában az első 2-3 nyelvet elég nehéz megtanulni, onnantól kezdve viszont mondhatni gyerekjáték a többi. Ennek így mennyi valóságalapja van? Elsősorban olyanok válasza érdekel, akik több (legalább 2-3) idegen nyelvet is beszélnek.

2015. aug. 18. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne igazság, de persze nem ilyen leegyszerűsítve. Sok nyelv között vannak hasonlóságok (rokon nyelvek, hasonló a nyelvtani szerkezetük, esetleg szókincsbeli hasonlóságok is vannak). Így alapvetően, ha megtanulsz egy germán eredetű nyelvet pl, akkor utána más germán nyelveket már valamivel könnyebb lesz tanulnod, a hasonlóságok miatt. Meg alapvetően, minél több nyelvet tanulsz, annál inkább kifinomul benned a nyelvkészség, ösztönösen jobban rá tudsz hangolódni egy-egy nyelvre.


Nem mellesleg, akik 2-3 nyelvet megtanulnak, azok általában azok, akiknek eleve jó a nyelvérzékük, számukra pedig végképp egyszerűvé válik a nyelvtanulás az első 2 után :)

2015. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon jól kifejtette. Szerintem is abszolút igaz. Rólam régebben senki sem gondolta, hogy jó a nyelvérzékem, mert 8 év alatt nem sikerült németül megtanulnom, de mikor elkezdtem jobban ráállni, illetve mellette angolt is tanulni, akkor úgy elkezdett jobban menni. Aztán az angolt nagyon sokat gyakoroltam, és később már angolul kezdtem el tanulni a svédet, meg a dánt, és azok már pikk-pakk mentek, nyilván azért mert azok is germán nyelvek. De az a vicc, hogy nemrég elkezdtem a kínait és a törököt is, amelyek elég messze állnak ezektől, és hát a kínairól köztudott milyen nehéz, mégis elég gyorsan tanulom őket. Meg azt vettem észre, hogy régebben nagyon nehezen tanultam meg egy új szót, most meg olyan nyelveken is megmaradnak, amiket csak éppen hallottam valahol, pl. holland, norvég, indonéz. Szóval valóban így lehet, ahogy mondják, még akkor is, ha valaki nem egy született nyelvzseni, de elég érdeklődő az idegen nyelvek iránt.
2015. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!