Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez teljes nyelvvizsgabizonyítv...

Ez teljes nyelvvizsgabizonyítványnak számít vagy szólnom kéne hogy van egy szóbelim (félig sikerült komplex) már? TELC B2 Német

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Korábban tettem egy félig sikeres komplex vizsgát, majd később egy sikeres írásbelit. Ma mentem a bizonyítványért, de ebben csak annyi áll, hogy írásbeli.

Ez "normális" teljes nyelvvizsgának számít vagy jeleznem kellene hogy nekem volt korábban egy fél komplexem? Úgy tudtam félvizsgáról nem jár bizonyítvány.



2015. aug. 19. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért, a sikeres szóbeliről nem kaptál bizonyítványt? Két külön bizonyítvány ér egy komplexet.
2015. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvvizsgát csináltál elsőre, amikor csak a szóbeli sikerült? A legtöbb nyelvvizsgatípusnál ilyenkor kapnod kéne külön a szóbeliről egy bizonyítványt - ahogy az Első Válaszoló említi -, és az írásbelivel együtt már komplexnek tekinthető.

Viszonk vannak kivételes nyelvvizsgák, ahol félig sikeres nyelvvizsga nincs, így nem kapsz külön semmit róla, újra az egészet kell csinálnod.


De ha leírod milyen típusú volt az első vizsgád, már okosabbak leszünk.

2015. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Rosszul tudtad nagyon!!!

Félvizsgáról TELC-en kapsz bizonyítványt(kemény fedőlapos zöldet) , tehát ha komplex vizsgára mentél és félig sikeres lett (csak szóbeli, és írásbeli bukó) akkor a félig sikeres komplexről sztem te nem vetted át a bizonyítványt az irodájukban.


Ha utána bejelentkeztél náluk megint írásbelire és meglett akkor ők csak azt állítják ki, szóval lenni kell 1 írásbeli bizinek + 1 szóbeli bizinek külön, ez a két bizonyítvány együtt komplexnek minősül.


Volt kitűzött átvételi időpontja a a félig sikeres vizsgáknak is, ez viszont külön van attól az időponttól amire azoknak kell menni akiknek sikeres komplex van. (1 héttel szokott később lenni.)


de amit itt leírtam neked arról én TELC esetében mindenről e-mailt kaptam részletesen leírva szóval lehetetlennek tartom, hogy nem tudtál az átvételi időpontról, meg a többiről hiszen erről mindenről tájékoztatást kaptam e-mailben részletesen. Illetve az oldalukon is szerepeltetik, hogy kiállítanak rész bizit.

2015. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Mindkettő TELC-es volt.

#3 Szerinted át lehet még venni így utólag is? (márciusi vizsga) Csak nem dobják ki gondolom. De holnap felhívom őket mindenesetre.


Köszi minden választ amúgy! Jó bamba vagyok, tudom. :)

2015. aug. 23. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy át lehet venni.
2015. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!