Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet második nyelvből érettsé...

Lehet második nyelvből érettségizni első nyelv helyett?

Figyelt kérdés
vagy esetleg a második nyelvből nyelvvizsgát csinálni nyelvi érettségi helyett

2015. aug. 26. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A Bolognai rendszerben már nem lehet kiváltani nyelvvizsgával a nyelvi érettségit. Sajnos azt nem tudom,hogy lehetséges-e másodnyelvből az érettségi az első helyett :/
2015. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2015. aug. 26. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érettségizhetsz második nyelvből első helyett. Sőt, akár mindkettőből érettségizhetsz.
2015. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. aug. 27. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, de nem az első HELYETT, hanem csak úgy. A vizsgatárgyakat a vizsgázó választja ki, közte egy tanult nyelvet. Mivel a vizsgaszabályzat nem utal rá, hogy az elsőnek tanult nyelvet kéne választani, ezért nem ahelyett választod, hanem azt választod.

Az más kérdés, hogy egyes tanárok természetesnek veszik az elsőt, de nincs rá okuk.


Az első válasz teljes zagyvaság, nem is tudom, miért szól hozzá, akinek ennyire nincs fogalma róla, bolognai rendszer a felsőoktatásban van, ahol nincs érettségi.


Egy nyelvből kötelező az érettségi, de lehet kettő is, ha középszinten mész, akkor oda-vissza független a nyelvvizsgától.

2015. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze,lehet. Én pl emelteztem németből(első) és közepeztem angolból(második).


De a nyelvvizsga nem váltja ki a nyelvi érettségit,valamelyik nyelvből mindenképp kell érettségizned. De ha pluszban még nyelvvizsgázol is,az középfokú esetén 28,felsőfoknál 40 pluszpontot jelent a felvételin,úgyhogy érdemes azt is tenni.

2015. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, abból érettségizel, amelyikből akarsz.
2016. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!