Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az alapfokú és...

Mi a különbség az alapfokú és a középfokú angol nyelvvizsga között? Mi számít alapfokúnak és mi középfokúnak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, középsuliba járok, angolt tanulok 5-osztály óta. És most is. Mire elvégzem a sulit (3 év) szeretnék folyékonyan angolul beszélni, de nemtudom hogyan vannak ezek tisztára össze zavarodtam. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. aug. 29. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alapfokú a legegyszerűbb, ahhoz kell a legkevesebb tudás. Teljesen felesleges alapfokú nyelvvizsgát csinálni, mert szinte pénzkidobás, nem igazán van haszna. A középfokú (B2) nyelvvizsga könnyebb a nyelvi érettséginél, a felsőfokú (C1) nyelvvizsga pedig nehezebb az érettséginél. Ha emelt szinten érettségizel egy nyelvből, és jól sikerül, automatikusan jár érte egy középfokú nyelvvizsga. Ahhoz, hogy egy középfokú nyelvvizsgát letegyél, tudnod kell folyamatosan beszélni nagyobb akadozások nélkül, és jól kell értened a nyelvet. A felsőfokú nyelvvizsga főleg szókincsben több.
2015. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
A B2 kb az emelt angol érettségi szintjén van, 60%-tól kapsz nyelvvizsgát (B2-t) a közép érettségi baromi könnyű, alapfokú nyelvvizsgának felel meg szerintem. Az alapfokú nyelvvizsgának semmi értelme, pont ahogy az előző írta. Egy erős B2 és a C1 közt tényleg a szókincs a legnagyobb különbség, de tudhatsz rengeteg advanced szót, ha nem megy a nyelvtan, folyékony beszéd, fogalmazás, stbstb akkor nem lesz meg. B2-n ahhoz, hogy meglegyen a nyelvvizsga nem kell folyékonyan beszélni, lehet szavak után keresgélni, körülírni, hibázni. Szóval a szintek növekvőben: A1, A2 (alap) B1, B2 (közép, de amit igazán arra értenek és elfogadnak az a B2, a B1-nek szintén nem sok értelme van, nem is tudom lehet e egyáltalán vizsgázni) C1, C2 (felsőfok. A C2 anyanyelvi szint, itthon nem lehet vizsgázni C2-n)
2015. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!