Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják ezt németül?

Hogy mondják ezt németül?

Figyelt kérdés
Hogy kell azt mondani, hogy ,,A nyár túl rövid volt nekem, mert több mindent szerettem volna csinálni."? ,,Der Sommer war zu kurz für mich, weil ich mehr machen gemöchten habe." ?

2015. szept. 2. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem így vannak, de azért várj meg más válaszokat is:


Der Sommer war zu kurz für mich, weil ich mehr hätte machen mögen.

Der Sommer war zu kurz für mich, denn ich hätte mehr machen mögen.


Ki is emelhetsz belőle:

Für mich war der Sommer zu kurz, weil/denn ...

2015. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rick Mave ***** válasza:

Macht euch frei vom Denkschema euerer Muttersprache! Wie wäre es z.B. damit:


Der Sommer war definitiv zu kurz für all das, was ich vorgehabt hatte zu machen.

2015. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván többféleképpen lehet mondani.
2015. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Mindegyik válaszban írt változat jó.

Arra kell figyelned, hogy a weil után ilyen sok igénél hogyan alakulnak a dolgok. "Gemöchten" nem létezik egyébként. Ilyenkor két főnévi igenév lesz, és eléjük kerül a segédige (haben).

A német illető jól írja, hogy egyszerűbben is ki lehet fejezni.

2015. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Igy a helyes.


Für mich war der Sommer zu kurz, weil ich hätte mehr machen wollen.

2015. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dia.B.17 válasza:

Der Sommer war zu kurz für mich, weil ich mehr unternehmen wollte.


Vagy


Der Sommer war zu kurz für mich, weil ich viele Sachen machen wollte.


Vagy


Der Sommer war zu kurz für mich, weil ich ganz vieles machen/unternehmen wollte.


- möchten múlt ideje a wollte

- az unternehmen,-te a "vállalkozni" jelentése mellett rendelkezik egy olyannal, hogy programot csinálni és németesen ezt használjuk ilyen szövegkörnyezetben.


Ilyenkor Konjunktiv II-t (hätte)nem használunk, mert az feltételt fejez ki. A mondatod magyarul úgy hangzana egy feltételessel, hogy: A nyár túl rövid volt nekem, mert több mindent csinálhattam volna, avagy mr nem az eredeti mondatról lenne szó.


Viszont a kérdésedben ott a szerettem, ami egy módbeli segédige. Mivel a möchten maga egy képzett ige a mögenből (történetesen a feltételes alakja), ebből adódóan őt nem bántjuk többé. Cserébe használjuk a wollte-t. Hajrá, hajrá!

2015. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!